WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu Paulina Guba podczas Festiwalu Rzutów w Cetniewie

Fenomenalna Paulina Guba. W Cetniewie ustanowiła nowy rekord życiowy w pchnięciu kulą!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Czekała na pchnięcie ponad 19 metrów i wreszcie się doczekała. W niedzielnym Festiwalu Rzutów w Cetniewie Paulina Guba wygrała konkurs pchnięcia kulą z fenomenalnym wynikiem 19,38. To oczywiście nowy rekord życiowy Polki.

Wcześniej najlepszym rezultatem reprezentantki AZS-u UMCS Lublin było 18,94 uzyskane na początku czerwca w Bottnarydzie. 

W niedzielę Paulina Guba aż dwukrotnie przekroczyła 19 metrów. Najpierw, w trzeciej próbie, popisała się rekordowych pchnięciem. W kolejnej rundzie posłała kulę tylko 3 centymetry bliżej. Oczywiście jej niedzielny wynik to także rekord mityngu. Z wynikiem 19,38 Polka na listach światowych 2018 zajmuje znakomite 5. miejsce. W Europie dalej w tym sezonie pchnęła tylko Niemka Christina Schwanitz (19,50).

W Cetniewie bardzo dobrze zaprezentowała się również Klaudia Kardasz, która przegrała tylko z Gubą. Zawodniczka Podlasia Białystok w najlepszej próbie uzyskała 18,30 i ustanowiła nowy rekord życiowy. Z kolei u kulomiotów bez niespodzianki. Triumfował Michał Haratyk (21,13) przed Konradem Bukowieckim (20,55). 

W nadmorskiej miejscowości rywalizowali także oszczepnicy i oszczepniczki. W zmaganiach pań triumfowała Marcelina Witek (56,67). 2. miejsce zajęła Maria Andrejczyk (52,91). Z kolei u panów najlepszy był Marcin Krukowski (80,53).
O godzinie 19:00 w Cetniewie rozpoczęły się dania główne niedzielnej rywalizacji, a więc konkursy rzutu młotem kobiet i mężczyzn oraz zmagania dyskoboli.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Cudowny bidon Pickforda. "To element psychologicznej gry"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Paulina Guba zdobędzie medal na sierpniowych ME w lekkoatletyce w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL