WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Paweł Fajdek podczas festiwalu rzutów w Cetniewie

Fajdek pokonał Nowickiego w Cetniewie. Porażka Małachowskiego

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ozdobą lekkoatletycznego festiwalu rzutów w Cetniewie był pojedynek dwóch najlepszych polskich młociarzy. Tym razem w bezpośrednim pojedynku Wojciech Nowicki musiał uznać wyższość Pawła Fajdka.

Aktualny mistrz świata w rzucie młotem wygrał zawody, dzięki swojej pierwszej próbie. W niej uzyskał 80,57. Z kolei Wojciech Nowicki najlepiej zaprezentował się w 4. kolejce. Rezultat 80,13 zagwarantował mu 2. miejsce. 

W rywalizacji pań w tej konkurencji zabrakło Anity Włodarczyk. Pod jej nieobecność rywalizowały tylko dwie zawodniczki. Joanna Fiodorow z wynikiem 73,57 pokonała Malwinę Kopron (72,02). 

W konkursie rzutu dyskiem wystąpiło 5 Polaków i Estończyk Gerd Kanter. Mistrz olimpijski z Pekinu pogodził gospodarzy. Wygrał zawody z wynikiem 64,46. To jego najlepszy wynik w sezonie. Minimalnie słabszy od Kantera była Piotr Małachowski (64,24). Nie wystartował Robert Urbanek.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu rzutów w Cetniewie był konkurs pchnięcia kulą kobiet. Zmagania wygrała Paulina Guba, która pchnięciem na 19,38 ustanowiła fenomenalny rekord życiowy. To piąty w tym sezonie wynik na świecie i drugi w Europie.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Rosja największym wygranym mundialu. "Czerczesow zrobił to czego zabrakło Nawałce"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Który z Polaków wypadnie lepiej w rzucie młotem na sierpniowych ME w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL