Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anita WłodarczykGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk

Memoriał Kamili Skolimowskiej za darmo. Organizatorzy zwrócą pieniądze

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Kibice, którzy kupili bilety na Memoriał Kamili Skolimowskiej (22 sierpnia, Stadion Śląski), dostaną zwrot pieniędzy. Wstęp będzie bezpłatny. Wszystko przez Anitę Włodarczyk, która zrezygnowała ze startu w zawodach.

Decyzja organizatorów to wydarzenie bez precedensu. Ukłon w stronę fanów i akcja, jakiej w polskim sporcie jeszcze nie było.

Zawody bez dominatorki

"Z wielką przykrością przyjęliśmy informację o rezygnacji Włodarczyk z udziału w Memoriale" - czytamy w oświadczeniu przygotowanym przed Fundację Kamili Skolimowskiej. -  "Zdajemy sobie sprawę, że wielu kibiców może czuć się tą decyzją bardzo zawiedzionych. Anita mocno angażowała się w promocję rozgrywanego po raz pierwszy na Stadionie Śląskim Memoriału, uczestniczyła m.in. w konferencji inaugurującej sprzedaż biletów. Zawsze była bardzo ważną postacią Memoriału, współtworzyła jego historię.

To podczas zawodów poświęconych pamięci Skolimowskiej po raz pierwszy rzuciła młotem ponad 80 m i ustanowiła rekord świata. Kibice mieli pełne prawo liczyć na emocjonujący konkurs z udziałem światowej dominatorki także w legendarnym Kotle Czarownic. Dlatego też Fundacja podjęła decyzję, że wstęp dla kibiców na 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie bezpłatny. Oczywiście wszyscy, którzy dotychczas kupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy".

Według naszych informacji organizatorzy Memoriału sprzedali do tej pory ok. 7 tysięcy wejściówek.

"On albo ja"

Dwukrotna mistrzyni olimpijska o rezygnacji z udziału w zawodach poinformowała kilka dni temu za pośrednictwem Twittera. - Podjęcie takiej decyzji było dla mnie bardzo trudne. Kamila zostanie w moim sercu. Żadne formy nacisku, perswazji a nawet próby szantażu nie będą miały wpływu na zmianę mojej decyzji - napisała.

Deklaracja młociarki to efekt afery, która tydzień temu rozgrzała światek polskiej lekkiej atletyki. Zaczął ją kulomiot Konrad Bukowiecki, który za pośrednictwem instastories podzielił się z kibicami zaproszeniem na Festiwal Rzutów w Cetniewie, zasłaniając wizerunek Włodarczyk. Mistrzyni olimpijska uznała to za brak szacunku i obrazę dla Kamili, patronki mityngu. Powiedziała organizatorom: "on albo ja". I zrezygnowała ze startu w zawodach.

ZOBACZ WIDEO Młody piłkarz Legii zgłasza gotowość do gry w reprezentacji. "To nie ja wybieram selekcjonera"

Memoriał gwiazd

Pod nieobecność młociarki największą gwiazdą sierpniowego Memoriału będzie mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w biegu na 800 metrów Caster Semenya. Liderka światowych list, która wygrała 26 biegów z rzędu i jest niepokonana od września 2015 roku, tym razem weźmie udział w rywalizacji na 400 metrów.

Kibice, którzy 22 sierpnia wybiorą się na Stadion Śląski, zobaczą także m. in. mistrza świata w pchnięciu kulą Tomasa Walsha, mistrza świata w rzucie młotem Pawła Fajdka, dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego, medalistkę mistrzostw świata w sztafecie 4x400 metrów Justynę Święty-Ersetic, medalistę olimpijskiego w rzucie młotem Wojciecha Nowickiego oraz wicemistrza świata w skoku o tyczce Piotra Liska.

Włodarczyk jak piłkarze

Przypadek Włodarczyk przypomina sytuację, której bohaterami trzy lata temu byli piłkarze. Selekcjoner Adam Nawałka przed meczem towarzyskim Polska - Czechy we Wrocławiu zdecydował, że wolne dostaną gwiazdy: Robert Lewandowski, Łukasz Fabiański, Grzegorz Krychowiak i Jakub Błaszczykowski. I naraził się na gniew fanów. Ci, spragnieni gwiazd, domagali się zwrotu pieniędzy za bilety. Polski Związek Piłki Nożnej na ich żale pozostał jednak niewzruszony.

Jak zwrócić bilet?

Fani, którzy nabyli wejściówki na Memoriał Skolimowskiej za pośrednictwem stron KupBilet lub Eventim, otrzymają zwrot kosztów po wypełnienie i odesłaniu formularza zwrotu dostępnego na stronach operatorów.

Aby dokonać zwrotu biletów zakupionych na stronie eBilet należy wysłać wiadomość pod adres e-mail: rezerwacje@ebilet.pl podając informację o chęci zwrotu biletu oraz numer rezerwacji. Jeżeli rezerwacja została opłacona przelewem, trzeba podać także numeru rachunku bankowego. W przypadku płatności kartą, nastąpi automatyczny zwrot środków na kartę.

W przypadku wejściówek zakupionych w punktach stacjonarnych (m.in. Empik, Media-Markt, Saturn) zwrotu należy dokonać w miejscu zakupu, potwierdzając zakup właściwym paragonem.

Autor na Twitterze:

Czy nieobecność Anity Włodarczyk to duża strata dla Memoriału Kamili Skolimowskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

 • panda25 Zgłoś
  Liczyłem po cichu, że Anita przemyśli sprawę i przestanie się niesportowo obrażać. Reakcja organizatorów jest jednoznacznie w nią wymierzona - też chyba niepotrzebnie, bo z tego co
  Czytaj całość
  czytam, koszt biletu był niewielki, a spora grupa kibiców pojawiłaby się niezależnie od obecności Włodarczyk (tak myślę).
  • Felucjan Zgłoś
   Gdyby to był memoriał Włodarczyk, ale tak nie jest. Nie ona stanowi o wartości tego memoriału. Niejednokrotnie byliśmy świadkami, kiedy rozwój osobisty nie nadążał za formą
   Czytaj całość
   fizyczną.
   • demek Zgłoś
    Organizatorzy postępują trochę bez sensu. Powinni po prostu oddać kase tym, którzy z powodu braku Włodarczyk nie chcą się już wybierać na myting, anulować ich bilety, a pozostali
    Czytaj całość
    którzy chcą to normalnie zostają z opłaconymi biletami i tyle. Ciekawe ilu wtedy byłoby chętnych na zwrot biletów.
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL