Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin LewandowskiGetty Images / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Diamentowa Liga: Marcin Lewandowski poza podium

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W piątek rozegrano większość konkurencji Diamentowej Ligi w Monako. Polscy kibice trzymali kciuki za Marcina Lewandowskiego, który wystartował na 800 metrów. Biegacz Zawiszy Bydgoszcz uzyskał najlepszy czas w sezonie, co wystarczyło do 8. miejsca.

Wygrał Nijel Amos z Botswany. Z 2. pozycji cieszył się Kanadyjczyk Brandon McBride. Czołową trójkę biegu na 800 metrów uzupełnił Hiszpan Saul Ordonez. 

Marcin Lewandowski dobiegł do mety z czasem 1.44.32. To niewiele mniej od jego rekordu życiowego (1.43.72). Tym samym Polak potwierdził słowa z Pucharu Świata w Londynie, że jest dobrze przygotowany do mistrzostw Europy i w Berlinie - zwłaszcza na 1500 metrów - powinien walczyć o medal, nawet złoty. 

Ozdobą piątkowych zawodów był bieg na 3000 metrów z przeszkodami kobiet. W nim Beatrice Chepkoech ustanowiła nowy rekord świata, wygrywając rywalizację z czasem 8.44.32. 

Łącznie w Monako zaprezentowało się troje polskich lekkoatletów. Już w czwartek w porcie rywalizowali Michał Haratyk i Paulina Guba. W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn Haratyk zajął 4. miejsce. Z kolei Gubę sklasyfikowano na 6. lokacie w zmaganiach kulomiotek.

Kolejne zmagania Diamentowej Ligi odbędą się już w dniach 21-22 lipca w Londynie.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia przeżył zejście dwóch lawin na K2. "Lina ocaliła nam życie"

Czy Marcin Lewandowski zdobędzie złoto na 1500 metrów na ME w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL