WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Paweł Fajdek (po lewej) i Wojciech Nowicki (po prawej)

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: Twitter oszalał po sukcesach Polaków. "Medale jakby wykute w piekle"

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Cztery medale (dwa złote i dwa srebrne) przyniósł wtorkowy (7.08.) wieczór w Berlinie. Nasi siłacze (rzut młotem i pchnięcie kulą) nie zawiedli i potwierdzili, że dominują na Starym Kontynencie.

Najpierw Wojciech Nowicki z Pawłem Fajdkiem w rzucie młotem, a potem Michał Haratyk z Konradem Bukowieckim w pchnięciu kulą - stadion w Berlinie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy stał się biało-czerwony. Nasi zawodnicy w przeciągu kilku godzin zdobyli aż cztery medale: dwa złote i dwa srebrne. Tym samym zamazali nieciekawe wrażenie po odpadnięciu w eliminacjach rzutu dyskiem Piotra Małachowskiego czy dość przeciętnym występie Ewy Swobody.

Dzięki niezapomnianemu wieczorowi reprezentacja Polski wskoczyła na pierwsze miejsce klasyfikacji medalowej ME. Jak na takie wyniki polskich lekkoatletów zareagował Twitter? Oszalał.

Wysłannik WP SportoweFakty na ME do Berlina - Kamil Kołsut - zwrócił uwagę na upał panujący w stolicy Niemiec. Zresztą, podobnie, jak w Polsce. "Medale jakby wykute w piekle" - napisał.

Minister sportu Witold Bańka, który jest przecież byłym lekkoatletą również nie omieszkał zareagować. "Brawo Wojtek, Paweł, Michał i Konrad!" - wpisał na TT.

Oczywiście nie mogło zabraknąć komentarza Marka Plawgo, który napisał o "double-double".

Furorę zrobił wpis... Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Siatkarze przygotowują się do wrześniowych mistrzostw świata, a ludzi odpowiedzialni za konto TT zauważyli: "cztery biało-czerwone flagi na maszcie"


Stadion Śląski złożył gratulacje i nie omieszkał przypomnieć o zbliżającym się Memoriale Kamili Skolimowskiej

"Polski stadion w Berlinie" - skomentował natomiast Sebastian Chmara, który obecnie jest wiceprezesem PZLA.

ZOBACZ WIDEO Jakie kolejne wyzwania przed Andrzejem Bargielem? "Potrzebuję poczuć głód powrotu w góry"

Czy reprezentacja Polski wygra klasyfikację medalową ME w lekkiej atletyce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL