Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur Noga na pierwszym planie PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Artur Noga na pierwszym planie

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: problemy Artura Nogi. Polak wyszarpał półfinał

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Dopiero piąte miejsce w swojej serii i przeciętny czas 13,71 s. Artur Noga ostatecznie zakwalifikował się do półfinału, ale w kolejnym biegu musi się zdecydowanie poprawić.

W eliminacjach startowało tylko 16 zawodników, 12 z przechodziło do półfinałów, w których czeka 12 biegaczy z najlepszymi czasami w Europie (w tym Damian Czykier).

Artur Noga, choć musiał przebijać się od pierwszego biegu, to wydawało się, że nie będzie miał problemów z awansem. Wystartował jednak nie najlepiej, gonił czołówkę, ale na metę wpadł dopiero piąty. Na szczęście czas 13,71 s wystarczył do półfinału. 

Rezultat z Berlina jest znacznie gorszy od najlepszego tegorocznego osiągnięcia Nogi. Podczas mistrzostw Polski przebiegł dystans w czasie 13,56 s. W rywalizacji o finał trzeba się znacznie poprawić, najlepsi w Europie uzyskują rezultaty co najmniej o 0,2 s lepsze.

Nasz płotkarz to piąty zawodnik igrzysk w Pekinie w 2008 roku i brązowy medalista ME 2012. Biegał wtedy poniżej 13,30 s.

ZOBACZ WIDEO Paulina Guba mistrzynią Europy! "Byłam przygotowana fizycznie i psychicznie"

Czy Artur Noga awansuje do finału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  Noga uzyskał 11. czas eliminacji 13,71. Pierwszy, który odpadł miał 14,02 i byłoby trudno odpaść naszemu zawodnikowi.Z drugiej strony wyniki na stronie ME są dziwne. Miało do
  Czytaj całość
  półfinału awansować dwunastu: "Qualification: First 4 in each heat (Q) and the next 4 fastest (q) advance to the Semi-Finals", a w podsumowaniu awansowało trzynastu...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL