WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Radosław Jóźwiak / Polska sztafeta 4x400 m

Lekkoatletyczne ME w Berlinie: nerwówka polskiej sztafety i awans do finału

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Polska sztafeta męska 4x400 metrów zajęła czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. Po krótkiej nerwówce okazało się, że Biało-Czerwoni uzyskali awans z czasem i w sobotę pobiegną w finale.

Eliminacje sztafet męskich 4x400 metrów składały się z dwóch biegów. Bezpośrednio do finału wchodziły po trzy najlepsze zespoły, natomiast stawkę uzupełniały dwa z czasami. Polacy wzięli udział w pierwszym biegu, który był - teoretycznie - mocniejszy.

Po pierwszej zmianie Biało-Czerwoni znajdowali się w środku stawki. Jako drugi ruszył Rafał Omelko, który po zbiegnięciu się zawodników awansował na trzecią pozycję tuż za Francuzami i Brytyjczykami. Pierwsza trójka musiała jednak uważać na trzy kolejne reprezentacje, a szczególnie rozpędzonych Czechów.

Na początku czwartej zmiany nieznaczną przewagę osiągnęli reprezentanci Francji i Wielkiej Brytanii. Kajetana Duszyńskiego w międzyczasie wyprzedził Pavel Maslak. 23-latek starał się gonić swojego rywala, ale nie zdołał ostatecznie go wyprzedzić. Halowi rekordziści świata zajęli zatem czwarte miejsce z czasem 3:02.75 min. i musieli czekać na rozwój wydarzeń.

W pierwszym biegu najlepsi byli Brytyjczycy, przed Francuzami i Czechami, którzy pobili rekord swojego kraju. Drugi natomiast rozgrywany był w znacznie niższym tempie. Tylko zwycięzcy biegu zdołali uzyskać czas lepszy od reprezentacji Polski, dzięki czemu Biało-Czerwoni awansowali z czasem.

Finał odbędzie się w sobotę o godz. 19.30. W tym biegu Polacy pobiegną już w pełnym składzie i będą jednymi z faworytów do zdobycia medalu, choć walka zapowiada się bardzo trudna.

MiejsceKrajCzas
1.Wielka Brytania3:01.62 min. (Q) EL
2.Francja3:01.67 min. (Q) SB
3.Czechy3:02.52 min. (Q) NR
5.Polska (Kowaluk, Omelko, Rzeźniczak, Duszyński)3:02.75 min. (q)

ZOBACZ WIDEO "Taka stara i o tyle rekord pobiła!" Rozbrajająca Iga Baumgart w finale


Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy polska sztafeta 4x400 m zdobędzie medal w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL