WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Marek Biczyk / Anna Sabat

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: jeszcze nie teraz. Rewelacyjna Anna Sabat bez medalu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nie było sensacyjnego medalu Anny Sabat na 800 metrów, ale piąte miejsce debiutantki jest znakomitym rezultatem. Pomimo świetnego finiszu Polka nie nadrobiła strat.

Dla Anny Sabat, absolutnej nowicjuszki na wielkiej imprezie, finał był niedoścignionym marzeniem. Wyskoczyła z trzeciego szeregu, przecież przygotowywała się poza główną kadrą, za własne środki, bo trudno nazwać wsparciem 250 zł stypendium z urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie. Została rewelacją ME i w znakomitym stylu dostała się do decydującego biegu.

W finale "nie pękła". Do ostatniej prostej trzymała się z tyłu stawki, wydawało się, że nie będzie w stanie włączyć się do rywalizacji. Sabat zdołała jeszcze wrzucić wyższy bieg i zaczęła pogoń za medalem. Bez żadnych kompleksów wyprzedzała utytułowane rywalki, ale podium jeszcze nie dogoniła. Wspaniała historia naszej debiutantki skończyła się piątym miejscem. To niedoceniana dziewczyna z Podkarpacia znalazła się w finale, a nie chociażby utytułowana Angelika Cichocka (zmagała się z urazem).

Ukrainki Pryszczepa i Liachowa narzuciły bardzo mocne tempo, nie odpuszczała Renelle Lamote. Do tej trójki dołączyła Adelle Tracey. Najlepsza okazała się pierwsza z Ukrainek, złoto nieznacznie przegrała Lamote, podium uzupełniła Liachowa. Sabat minęła cztery zawodniczki, do brązu zabrakło tylko i aż pół sekundy. 

800 metrów kobiet:

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Natalia PryszczepaUkraina2:00.38
2.Renelle LamoteFrancja2:00.62
3.Olga LiachowaUkraina2:00.79
4.Adelle TraceyWlk. Brytania2:00.79
5.Anna SabatPolska2:01.26
6.Lynsey SharpWlk. Brytania2:01.26
7.Selina BuechelSzwajcaria2:01.26
8.Shelayna Oskan-ClarkeWlk. Brytania2:01.26

 

ZOBACZ WIDEO Michał Krupiński o udanej wyprawie Andrzeja Bargiela: Inspiracja dla milionów Polaków

Czy Anna Sabat to największa polska rewelacja ME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL