Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / FELIPE TRUEBA / Na zdjęciu: Adam Kszczot

Skandal! Organizatorzy zignorowali sobotnie wyczyny Polaków w Berlinie

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Codziennie na Twitterze organizatorów lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie można głosować na wydarzenie dnia. Po sobotnich zmaganiach zignorowali trzy złote medale Polaków.

Sobota była niezwykle udanym dla Biało-Czerwonych dniem. A wszystko zaczęło się około godziny 20:00, kiedy do startu w finale biegu na 400 metrów przystąpiły Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan. Obie Polki spisały się znakomicie, szczególnie pierwsza z nich, która wywalczyła złoty medal, a druga była piąta.

Chwilę później na bieżni zameldował się Adam Kszczot, który tradycyjnie, bo tak to można już nazwać, nie dał szans rywalom i przyspieszając na 150 metrów przed metą, zwyciężył. 

Na zakończenie dnia, po zaledwie 1,5 godzinie przerwy, Święty-Ersetic, Baumgart, a także Małgorzata Hołub-Kowalik i Patrycja Wyciszkiewicz, przystąpiły do rywalizacji w sztafecie. I mimo zmęczenia nie pozostawiły złudzeń, kto jest najlepszy. 

Dwa złote medale w odstępie zaledwie 90 minut okazały się jednak dla organizatorów być niczym, trzecia wygrana Kszczota z rzędu również.

Na koncie European Athletics (oficjalny profil imprezy) na Twitterze codziennie wybiera się wydarzenie dnia. W głosowaniu uwzględniono Brytyjkę Dinę Asher-Smith (zwyciężczyni biegu na 200 metrów), Mateusza Przybylko, który wyrównał swój rekord życiowy w skoku wzwyż, dyskobolkę Sandrę Perković, która po raz piąty z rzędu zdobyła tytuł na Starym Kontynencie, a także Jakoba Ingebrigtsena, który zdobył w Berlinie swój drugi medal, tym razem na dystansie 5000 metrów.

Dla polskich sportowców miejsca zabrakło, co wzburzyło użytkowników Twittera. Pojawiło się kilkanaście wpisów o wyczynie Święty-Ersetic i jej dwóch medalach zdobytych jednego dnia. 

ZOBACZ WIDEO: Justyna Święty-Ersetic: Nie dociera do mnie to czego dokonałyśmy

Czy dwa medale Święty-Ersetic były najważniejszym wydarzeniem soboty na ME 2018 w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (73):

 • Trzygrosz54 Zgłoś
  Wyczyn Justyny i Igi jest niesamowity z uwagi na krótki czas regeneracji,o czym u nas trąbiono i podkreślano setki razy.Zapewne przeciętny kibic niemiecki był od tych info odcinany , bo
  Czytaj całość
  świadczyło by to bardzo źle o organizatorach....Czy dało by się terminy inaczej ustawić? Pewnie tak....
  • Anty Banty Zgłoś
   Nie obrażać Prezydenta naszej kochanej Polski. Został wybrany w demokratycznych wyborach
   • Adi Pat Zgłoś
    To niestety jest również pokłosie działan "POpatriotów" z totalnej zdradzieckiej opozycji. To że niemcy nie chcą uwydatniac naszych sportowców zwycięstwa to jedno ale druga sprawa to
    Czytaj całość
    skandal z odśpiewaniem naszego hymnu które to zdarzenie było według mnie celowo wywołane
    Wszystkie komentarze (73)

    Komentarze (73)

     Wszystkie komentarze (73)
     PRZEJDŹ NA WP.PL