Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sofia EnnaouiNewspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui

Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: Twitter po polskich medalach. Wpis Szymona Majewskiego robi furorę

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Anita Włodarczyk oraz Joanna Fiodorow w rzucie młotem i srebro Sofii Ennaoui w biegu na 1500 metrów. To kolejne medale naszej reprezentacji podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Medale zdobyte w ostatnich dzień zawodów.

Anita Włodarczyk nie zawiodła oczekiwań polskich kibiców. Nasza czołowa sportsmenka zdobyła po raz czwarty z rzędu tytuł mistrzyni Europy. Wyprzedziła rywalki o ponad pięć metrów. Ogromna przewaga! Nic więc dziwnego, że Twitter oszalał. W tym serwisie społecznościowym pojawiły się setki, a pewnie i tysiące wpisów na temat naszej, polskiej "Dominatorki". Oczywiście nie bez echa przeszły pozostałe medale dla Biało-Czerwonych, autorstwa: Sofii Ennaoui (srebro na 1500 m) oraz Joanny Fiodorow (brąz w rzucie młotem).

Szymon Majewski, Ryszard Czarnecki, Patryk Jaki, Witold BańkaTomasz Zimoch - to tylko niektóre znane osoby, które postanowiły skomentować "polską" niedzielę w Berlinie.

Największy rozgłos osiągnął właśnie Majewski. Znany satyryk napisał, czego obawiałby się, gdyby spotkał Włodarczyk.

W blasku złota naszej młociarki postanowili "ogrzać się" również politycy. Najpierw Ryszard Czarnecki...

... potem Patryk Jaki.

Głos zabrał również inny polityk, bo minister sportu, ale też były lekkoatleta - Witold Bańka. Najpierw pochwalił srebrną medalistką z dystansu 1500 metrów:

A potem dodał wpis o naszych wspaniałych młociarkach.

"Nasza Zośka" - skomentował natomiast Tomasz Zimoch, znany dziennikarz sportowy.

Dziennikarz WP SportoweFakty, Kamil Kołsut, z kolei zdradził, że Ennaoui chorowała w ostatnich dniach.

O "husarskiej szarży" napisał z kolei Maciej Petruczenko, dziennikarz specjalizujący się w lekkiej atletyce.

ZOBACZ WIDEO Justyna Święty-Ersetic: Nie dociera do mnie to czego dokonałyśmy

Komentarze (6):

 • grolo Zgłoś
  Panie Bobakowski, niech pan zgadnie, dlaczego ten artykuł odbieram jako ŻENUJĄCY.Niech pan odpowie mi na pytanie - co takiego ciekawego było w twittach Czarneckiego czy Jakiego, że
  Czytaj całość
  zdecydował się pan je przytoczyć?Bańka nie błysnął intelektem ani dowcipem ale od biedy można zacytować ministra sportu. Ale Jakiego ?! ale z JAKIEGO powodu? Twitt ten naprawdę byle jaki... A z jakiego powodu pochylił się pan nad twittem Czarneckiego? On takich twittów wylewa z siebie tysiące, na każdą okazję, nawet nie oglądając żadnego sportu. No bo przecież taki pozajmowany, wszędzie go pełno i tyle twittów do napisania.Tylko wpis Majewskiego (bo zabawny) oraz wpisy komentatorów sportowych coś interesującego wnoszą dla czytelnika SPORTOWEGO portalu czyli kibica... Ale nie mogę przeć się wrażeniu, że są one oprawą, to tylko alibi-kwiatek dla śmierdzącego kożucha..
  • zet2 Zgłoś
   Obatel gorączkowo zbiera punkty.......... Niebawem wybory.
   • jotwu Zgłoś
    szybciutko zapomniano o zignorowaniu Memoriału Skolimowskiej,skandalicznego zachowania na treningu czy też skandalu "piwnego"na obozie w Stanach
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL