Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Lisek Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Piotr Lisek

Memoriał Komara i Ślusarskiego: Piotr Lisek wciąż w wysokiej formie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Piotr Lisek nie schodzi poniżej swojego tegorocznego wysokiego poziomu. Wicemistrz świata wygrał w Międzyzdrojach mocno obsadzony Memoriał Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.

Najlepszy polski tyczkarz ustabilizował się na wysokościach powyżej 5,80 m. Niedawno pobił rekord kraju na otwartym stadionie (5,94 m), na ME w Berlinie pofrunął nad poprzeczką zawieszoną na 5,90 m, co przy kosmicznym poziomie konkursu dało mu niespodziewanie zaledwie czwartą lokatę. 

Piotr Lisek, pomimo braku medalu, wciąż ma cel do zrealizowania - próbuje zbliżyć się lub pokonać wymarzoną barierę sześciu metrów, z którą uporał się już w hali. Tym razem wystartował w Międzyzdrojach na prestiżowym Memoriale ku pamięci Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego, który tragicznie zginęli w wypadku samochodowym dokładnie przed 20 laty. 

Jego najgroźniejszym rywalem byli Paweł Wojciechowski i mistrz świata z 2015 roku, Kanadyjczyk Shawnacy Barber. Cała trójka nie zawiodła. 

Wojciechowski zakończył konkurs z dobrym wynikiem 5,80 m. Lisek poradził sobie z 5,85 m i przy sporej frekwencji na trybunach walczył o triumf z Barberem. Polak już w pierwszej próbie zaliczył 5,90 m i jeszcze zaostrzył apetyty na sześć metrów. 

ZOBACZ WIDEO Piotr Lisek: Jestem w szoku. Zrobiłem wszystko, co było możliwe

Kanadyjczyk zakończył zmagania na 5,85 m. Jedynym aktorem pozostał Lisek, który po strąceniu poprzeczki na 5,95 m poszedł na maksimum - przełożył dwa skoki na 6,00 m. Wymarzonej wysokości nie udało się jeszcze pokonać, ale 5,90 m także jest znakomitym rezultatem i jednocześnie rekordem mityngu. 

Wojciechowski zajął trzecią lokatę, Robert Sobera był piąty (5,35 m).

Czy Lisek skoczy w tym sezonie 6 metrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "...na ME w Berlinie pofrunął nad poprzeczką zawieszoną na 5,90 m, co przy kosmicznym poziomie konkursu dało mu..." - wysokości osiągalne w warunkach niekosmicznych ;)Pamiętam między
  Czytaj całość
  innymi skoki w dal i w trójskoku w Meksyku 1968.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL