Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam KszczotGetty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Adam Kszczot

Koniec sezonu dla Adama Kszczota. Powodem problemy zdrowotne

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adam Kszczot zakończył sezon. Polski biegacz nie wystartuje zarówno w finale Diamentowej Ligi, jak i w Pucharze Kontynentalnym. Powodem takiej decyzji są problemy zdrowotne.

Reprezentant Polski nie wystąpi w tym roku w zawodach lekkoatletycznych. Adam Kszczot zrezygnował z występu w finale Diamentowej Ligi i w Pucharze Kontynentalnym. Chce w pełni wrócić do zdrowia. Kszczot zmaga się z problemami ze ścięgnem Achillesa. Jak sam przyznaje, to kwestie zmęczeniowe i przeciążeniowe.

Polak w najbliższych miesiącach stawia na odpoczynek. Kszczot ma nie startować podczas sezonu halowego, co pozwoli mu na przygotowanie wysokiej formy do rywalizacji na otwartym stadionie. Najważniejszą imprezą przyszłego roku są mistrzostwa świata, które odbędą się w stolicy Kataru - Dosze.

 

- Zaczynam już dwuletnie przygotowania do igrzysk i potrzebuję raz na 11 lat - bo od 2007 roku biorę udział w dwóch sezonach - odpocząć, zregenerować się, po to, żeby ze zdwojoną siłą wystartować w przyszłym roku - przekazał Kszczot.

Za Kszczotem bardzo udany sezon. Polski 800-metrowiec zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham i był najlepszy w mistrzostwach Europy, które rozegrano w Berlinie.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot: Profesor? Trochę się tak czuję

Czy Adam Kszczot zdobędzie medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL