WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: bloki startowe

PZLA ogłosił gospodarzy nadchodzących Mistrzostw Polski. Istotna zmiana w programie

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił organizatorów nadchodzących Mistrzostw Polski. W przyszłym roku zawodnicy powalczą o medale na stadionie w Radomiu. Rywalizacja odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia.

W nadchodzącym roku odbędzie się jubileuszowa, 95. edycja lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. PZLA na gospodarza imprezy wybrał Radom. Zmagania odbędą się wyjątkowo późno z uwagi na mistrzostwa świata w Katarze, których początek zaplanowano na 27 września.

Mistrzostwa w roku olimpijskim przeprowadzone zostaną we Włocławku. Miasto to chciało być gospodarzem zawodów już w najbliższym sezonie, ale po konsultacjach postanowiono przyznać prawa organizacyjne na rok 2020.

W programie MP doszło do jednej, istotnej zmiany. Usunięto z niego biegi na dystansie 5000 metrów. Od przyszłego roku będą się one odbywać podczas osobnych zawodów.

Podczas wrześniowego posiedzenia związku ustalono także, że halowe MP odbędą się w dniach 15-17 lutego w Toruniu. Tydzień wcześniej do rywalizacji przystąpią zawodnicy do lat 18 i 20.

ZOBACZ WIDEO: Konrad Bukowiecki: Kibice w Niemczech dali nam owacje na stojąco


Oglądaj na żywo Memoriał Janusza Kusocińskiego w WP Pilot za darmo. Kliknij!

Jak oceniasz wybór gospodarzy MP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL