WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MAREK BICZYK PZLA / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk wyróżniona przez IAAF. Została nominowana do tytułu lekkoatletki roku

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Anita Włodarczyk została wyróżniona przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Polkę nominowano do tytułu lekkoatletki roku.

W plebiscycie organizowanym przez IAAF wyróżniono dziesięć lekkoatletek. Jedną z nich jest Anita Włodarczyk, która w tym roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy, wygrała IAAF Challenge i była liderką światowych list w rzucie młotem. Polka od lat zdominowała rywalizację w tej konkurencji i nie ma sobie równych na świecie.

IAAF wyróżniła również sprinterkę Dinę Asher-Smith (Wielka Brytania), biegaczki średniodystansowe Beatrice Chepkoech (Kenia) i Sifan Hassan (Holandia), specjalistkę od trójskoku Caterine Ibarguen (Kolumbia), Maria Lasitskene (skok wzwyż, Rosja), sprinterkę Shaunae Miller-Uibo (Bahamy), Sandrę Perković (rzut dyskiem, Chorwacja), biegaczkę Caster Semenya (RPA) oraz siedmioboistkę Nafissatou Thiam (Belgia).

Najlepsza lekkoatletka świata zostanie wybrana poprzez głosy rady IAAF, rodziny IAAF oraz kibiców. Ci ostatni mogą wybierać swoje faworytki za pośrednictwem mediów społecznościowych Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. Indywidualna grafika dotycząca każdej zawodniczki zostanie opublikowana na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Głosowanie potrwa do 12 listopada. Po jego zakończeniu IAAF ogłosi pięciu finalistów, a zwycięzca zostanie wybrany podczas kończącej sezon gali.

ZOBACZ WIDEO: Para polskich wspinaczy zdominowała MŚ. "Niesamowite! Do tej pory przechodzi mnie dreszcz"

Czy Anita Włodarczyk zostanie wybrana lekkoatletką roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL