WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic

Polscy lekkoatleci dołączyli do Wojska Polskiego. Są już po przysiędze

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Polscy lekkoatleci nie próżnują po zakończonym sezonie. Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui czy Paulina Guba pokazały się w wojskowych mundurach

Jako pierwsza zdjęciem z przeszkolenia zakończonego sukcesem pochwaliła się Justyna Święty-Ersetic. Polska biegaczka w opisie napisała tekst przysięgi wojskowej, a następnie poinformowała, że zostały szeregowym. To najniższy stopień wojskowy w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Po wstępnej kwalifikacji każdy z kandydatów musi przejść rozmowę kwalifikacyjną, szkolenie i zdać egzamin z wychowania fizycznego.

Święty-Ersetic specjalizuje się w biegach na 400 metrów. Polka ma za sobą kapitalny sezon. Na mistrzostwach Europy w Berlinie, w ciągu zaledwie 90 minut, zdobyła dwa złote medale. Najpierw wygrała bieg indywidualny, a następnie triumfowała w sztafecie 4x400 metrów. Ponadto w tym roku sięgnęła po srebrny medal w sztafecie podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham.

Całkiem udany sezon za sobą ma również Sofia Ennaoui, która w mistrzostwach Europy w Berlinie zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Niedawno polska biegaczka pochwaliła się zdjęciem w mundurze z kulomiotką Pauliną Gubą, a po kilku dniach zaprezentowała fotografię z pasowania.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Zaczynamy przeszkolenie

Post udostępniony przez Sofia Ennaoui (@sofia.ennaoui)

Okazuje się, ze nie tylko polskie biegaczki zdecydowały się na taki krok. Na zdjęciach Ministerstwa Obrony Narodowej można zobaczyć w kamaszach również innych polskich sportowców - młociarza Wojciecha Nowickiego czy boksera Mateusza Masternaka. Wszyscy przeszli przeszkolenie w Mrzeżynie.

ZOBACZ WIDEO: Marcin Dzieński i Anna Brożek. Ile zarabiają najlepsi wspinacze na świecie?

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL