Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ewa SwobodaNewspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Ewa Swoboda

"Lepiej, żeby nie dzwonili". Ewa Swoboda z humorem o startach w bobslejach

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Po nieudanym starcie w ME w Berlinie Ewa Swoboda chciała zakończyć karierę. Teraz zamierza jednak zdobywać medale, a o bobslejach, o których niedawno pisano w mediach, nie chce słyszeć.

21-letnia sprinterka Ewa Swoboda odzyskała radość z uprawiania swojej ukochanej dyscypliny. Zawodniczka, która po odpadnięciu w półfinale sierpniowych ME w Berlinie wspominała nawet o końcu kariery, teraz z optymizmem patrzy w przyszłość.

Zawodniczka AZS AWF Katowice przygotowuje się do sezonu halowego pod okiem trenerki Iwony Krupy. Celem Swobody podczas 35. Halowych Mistrzostwa Europy w Emirates Arenie w Glasgow (w dniach 1-3 marca 2019 r.) będzie obrona tytułu wicemistrzyni Starego Kontynentu w biegu na 60 m, który wywalczyła w Belgradzie w 2017 r.

Swoboda nie zamierza więc zmieniać dyscypliny sportu. Ostatnio w mediach pojawiły się głosy, że lekkoatletka mogłaby spróbować swoich sił w... bobslejach. - Swoją budową i szybkim startem wzorcem kandydatki na monobobistkę byłaby Ewa Swoboda - ocenili w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" polscy bobsleiści.

- Lepiej, żeby nie dzwonili i nie dowiedzieli się, co myśli na ten temat moja trenerka - odpowiedziała z humorem 21-latka w wywiadzie z Polską Agencją Prasową.

Swoboda podkreśliła, że jej celem jest występ w finale 100 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 r. Jak przyznała, tam chciałaby powalczyć i pokazać, że nadal potrafi szybko biegać.

ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot w nowej roli. Został wydawcą WP SportoweFakty

Ewa Swoboda zdobędzie medal w biegu na 60 metrów na ME w Glasgow?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL