Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Witold Bańka Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Witold Bańka

Witold Bańka skorzystał z nowego prawa. Niepełnosprawni sportowcy otrzymają stypendia

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W Polsce o temacie finansowej pomocy dla niepełnosprawnych sportowców, którzy osiągają wiele sukcesów w Europie i na świecie, mówi się dużo. Działania w tej sprawie podjął już Witold Bańka. Minister sportu poinformował o tym na Twitterze.

Nie wszyscy niepełnosprawni sportowcy, po tym jak zdobywają medale na mistrzostwach świata i Europy w swoich konkurencjach, mogą liczyć na stypendia od państwa.

Powodem są przepisy, które określają, że musi być odpowiednia liczba uczestników i krajów w danych zawodach, by sportowcy otrzymali później odpowiednią nagrodę finansową. 

Wielu niepełnosprawnym sportowcom właśnie ten przepis zamykał drogę do stypendium. Teraz ma się to zmienić.

Witold Bańka, jak sam poinformował na Twitterze, skorzystał z przysługującego mu jako ministrowi prawa i przyznał specjalne stypendia polskim niepełnosprawnym zawodnikom i zawodniczkom, którzy zdobyli medale na mistrzostwach Europy i świata. W tym gronie, jak podkreślił minister, są między innymi lekkoatleci.

ZOBACZ WIDEO: Czesław Lang podsumował 25 lat pracy nad Tour de Pologne. "Fantastyczna promocja Polski przez sport"

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Ciągle o ministrze...Policzyłem, że od 06 listopada do dzisiaj (30 dni) było wspominane o ministrze 15 razy (hasło: Witold Bańka).

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL