Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Adam Kszczot

"Profesor radzi". Adam Kszczot zaczyna współpracę z WP SportoweFakty

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Mistrz Europy Adam Kszczot zaczyna współpracę z portalem WP SportoweFakty. - Chcę podzielić się moim spojrzeniem na trening. Wszystko po to, aby czytelnikom oraz widzom było łatwiej trenować i czerpać przyjemność ze sportu - mówi.

Założenie jest proste, a cel ambitny. Wybitny biegacz będzie dzielił się za pośrednictwem naszego serwisu nagraniami oraz tekstami mającymi na celu zarówno edukację, jak i przynoszenie rozrywki. Kolejne materiały z udziałem Kszczota będą pojawiać się na łamach WP SportoweFakty co dwa tygodnie.

- Może się wydawać, że bieganie jest proste, a to nieprawda. Nasz sport jest pełen niuansów, które pomagają bądź przeszkadzają w treningu. Ja je będę zdradzał - mówi Kszczot. - Chcę pokazać widzom oraz czytelnikom moje spojrzenie na trening. Wszystko po to, aby było im łatwiej i aby czerpali ze sportu przyjemność. Planuję nie tylko przekazywać wiedzę, ale i dzielić się anegdotami oraz przeżyciami.

Czytaj także: Adam Kszczot zainwestował w ekstremalne biegi

I kontynuuje: - Opiszę to, jak odbieram dane ćwiczenia. To ważne, bo jedni czują bieganie biodrami, inni kolanami, a jeszcze inni stopami. Ta rozpiętość odczuć ujawnia się właściwie w każdej aktywności biegowej. Wiadomo, że wielu rzeczy, które ja robię, nie wykona biegacz-amator. Chcę mu jednak wytłumaczyć, jak wyglądają najważniejsze elementy biegowe. Stronę techniczną uzupełnię kwestią podejścia mentalnego. Opowiem, jak ułatwić sobie wyjście na trening oraz wyjaśnię, jaki potencjał drzemie w ludzkiej psychice, świadomości, inteligencji emocjonalnej.

ZOBACZ WIDEO: Profesor radzi - oglądaj i trenuj z Adamem Kszczotem

Pomysł zrodziło życie. - Wziął się z tysięcy pytań, które do mnie spływają. Zadają je biegacze-amatorzy oraz ludzie zafascynowani sportem, którzy do tej pory wstydzili się zacząć albo po prostu nie wiedzieli jak. Oni wszyscy poszukują wiedzy i niemal zawsze kończą na tym jednym, ogromnym źródle, jakim jest internet. Jak chcę im te poszukiwania ułatwić. Usystematyzować wiedzę, zebrać ją w jednym miejscu - mówi.

Czytaj także: Szymon Ziółkowski: Nie chcę wojny polsko-polskiej. Ale mam w domu ciężki młot

- Wiem, że wiele ludzi szukających wiedzy trafia właśnie na portale informacyjne - podkreśla Kszczot. - Liczę, że dzięki współpracy z WP SportoweFakty i Wirtualną Polską uda mi się z moimi doświadczeniami i przemyśleniami trafić do szerokiej grupy odbiorców.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL