Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Haratyk PAP/EPA / RobertPerry / Na zdjęciu: Michał Haratyk

HME Glasgow 2019: Michał Haratyk odebrał medal w korytarzu

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Mistrz Europy Michał Haratyk odebrał złoto i wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego w korytarzu. - Było kameralnie - ocenił ostrożnie. - Dobrze, że chociaż medali nie zapomnieli.

Kamil Kołsut z Glasgow

Miotacz z Cieszyna do dekoracji nie ma szczęścia. Kilka miesięcy temu na mistrzostwach Europy w Berlinie tylko się dziwił i podnosił brwi, kiedy Niemka w przedziwny sposób zaśpiewała mu hymn. Teraz z melodią było wszystko w porządku, zadziwiło za to miejsce. Medalistów pchnięcia kulą organizatorzy nagrodzili we wnęce korytarza, przy wrzawie kilkudziesięciu kibiców i wolontariuszy.

Po ceremonii Haratyk był bardziej zaskoczony niż wkurzony. - Prowadzili nas jakimiś schodami, później wyszliśmy w korytarz. I powiedzieli, że tu będzie dekoracja - tłumaczył zdumiony.

Medal dostał porysowany, pudełko uszkodzone. - Ważne, że pojedzie do Polski. Dobrze, że tych medali nie zapomnieli i nam je w ogóle dali - oznajmił ze spokojem. Krążka na prośbę fotografów ugryźć nie chciał, pozując do zdjęcia z zaciśniętymi pięściami ledwo powstrzymał się od śmiechu.

Kiedy uświadomiliśmy mu, że w kuli jest władcą Europy, bo wygrał zarówno na stadionie, jak i pod dachem, odparł ze spokojem: - Nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, jeszcze to do mnie nie dociera.

Noc, jak przystało na mistrza, miał niełatwą. O tym, że dzień wcześniej podczas zawodów zniszczył kulą obiektyw kamery, dowiedział się nad ranem. Sukces świętował z byłym kulomiotem, wicemistrzem świata strongmenów Sebastianem Wentą. Teraz ma wolne, ale w Glasgow zostanie do poniedziałku. Tego dnia razem z kadrą poleci do Warszawy.

Zobacz sobotni plan startów Polaków -->

Autor na Twitterze:


ZOBACZ WIDEO: Załamany Bukowiecki po eliminacjach. "To moja życiowa porażka"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL