Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sylwester Bednarek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Sylwester Bednarek

HME Glasgow 2019: Sylwester Bednarek bez medalu. Włoch Tamberi nie do ruszenia

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Spodziewaliśmy się nieco lepszego występu. Sylwester Bednarek nie liczył się w medalowej rozgrywce podczas Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow. Polak był szósty w skoku wzwyż, bezkonkurencyjny okazał się Włoch Gianmarco Tamberi.

W eliminacjach Sylwester Bednarek był trzeci, pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,25 m, więc mogliśmy oczekiwać, że w finale uzyska przynajmniej taki sam wynik. Mistrz Europy sprzed dwóch lat spisał się jednak poniżej oczekiwań. 

Zaliczył 2,22 m w pierwszej próbie, ale z kolejną wysokością, 2,26 m, już się nie uporał. Po trzech nieudanych skokach zajął szóste miejsce. 

Walka o medale rozegrała się na 2,26 m, czyli wysokości jak najbardziej osiągalnej dla Bednarka. W rywalizacji pozostało trzech zawodników, w tym świetny Włoch Gianmarco Tamberi. Skakał bezbłędnie do 2,29 m, zaliczył 2,32 m i objął prowadzenie na europejskich listach.

ZOBACZ: Medal dla Haratyka... w korytarzu

Bezskutecznie próbowali gonić go Ukrainiec Andrij Protsenko i Konstadinos Baniotis, którzy, walcząc o pełną pulę, przenieśli dwie próby na 2,32 m.

MiejsceZawodnikKrajWynik
1.Gianmarco TamberiWłochy2,32 ,
2.Konstadinos BaniotisGrecja2,26 m
2.Andrij ProtsenkoUkraina2,26 m
6.Sylwester BednarekPolska2,22 m

 

ZOBACZ WIDEO: Zachwycona Klaudia Siciarz w półfinałach! "Celem jest poprawa rekordu życiowego"

Czy szóste miejsce Bednarka to wynik poniżej oczekiwań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL