Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Konrad BukowieckiGetty Images / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Auckland: rośnie forma Konrada Bukowieckiego. Pokonał mistrza świata

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Udany początek sezonu letniego w wykonaniu Konrada Bukowieckiego. Były halowy mistrz Europy wygrał konkurs kulomiotów w Auckland. Pokonał m.in. Nowozelandczyka Tomasa Walsha.

Polak szybko podniósł się po niepowodzeniu podczas halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Obrońca tytułu - osłabiony po chorobie - nie przeszedł eliminacji.

Konrad Bukowiecki błyskawicznie rozpoczął sezon letni, na zaproszenie mistrza świata Toma Walsha poleciał do Nowej Zelandii i bierze udział w tamtejszych zawodach. W dwóch pierwszych próbach nieznacznie przekraczał 20 metrów i zajmował trzecią lokatę. W Auckland zaprezentował się znacznie lepiej, posłał kulę daleko poza 21. metr. 

W najlepszej próbie zmierzono mu 21,32 m, co jest jak na razie trzecim wynikiem w tym roku na świecie. Polak uzyskał nawet wynik ponad 21,50 m, ale nie utrzymał się w kole. Zdecydowanie pokonał Walsha (20,82 m) i innego mocnego Nowozelandczyka, Jacko Gilla.

Rezultaty Bukowieckiego to znakomity prognostyk przed najważniejszymi momentami sezonu. Jego rekord życiowy z otwartego stadionu wynosi 21,66 m. W hali pchał 22,00 m.\

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Jerzy Brzęczek wysłał jasny sygnał. "Postawi na sprawdzonych. Bez eksperymentów"

Czy Konrad Bukowiecki przekroczy w tym sezonie 22 metry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  Udany początek sezonu letniego w wykonaniu Konrada Bukowieckiego" - dobry początek w pierwszy dzień wiosny na półkul północnej. U nich zaczęła się jesień...Na stronie IAAF podano,
  Czytaj całość
  że Walsh miał już w tym roku 21,70: Christchurch (NZL) 08 MAR 2019 to dopiero początek, dopiero się zaczyna

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL