WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / FOT.TEDI / Na zdjęciu: Włodzimierz Szaranowicz

Akcja na Twitterze dla Włodzimierza Szaranowicza. Biorą w niej udział kibice

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po 42 latach pracy w Telewizji Polskiej Włodzimierz Szaranowicz ogłosił zakończenie dziennikarskiej kariery. Wybitnemu komentatorowi sportowemu podziękowano w specjalnym benefisie. Teraz kibice mogą wybrać najlepsze transmisje z głosem dziennikarza.

Dziennikarze TVP Sport na Twitterze zainicjowali akcję pod nazwą #TrójkaWłodka. W komentarzach pod postem kibice mogą pisać, które relacje sportowe z komentatorskim głosem Włodzimierza Szaranowicza, podobały im się najbardziej. 

Wielu fanom dziennikarza najbardziej utkwiły w pamięci komentarze Włodzimierza Szaranowicza z konkursów skoków o indywidualne mistrzostwa świata we włoskim Predazzo (2003 rok). Wówczas Adam Małysz zdobył dwa złote medale, zarówno na dużej jak i normalnej skoczni. Kibice zwracają również uwagę na wspaniałą przemowę Włodzimierza Szaranowicza podczas MŚ 2011 w Oslo, w której dziennikarz TVP podsumował karierę Małysza.

Czytaj także: Włodzimierz Szaranowicz: Jestem spełniony. Teraz będę smakował życie

Fanom podobały się również komentarze głównego zainteresowanego podczas wydarzeń lekkoatletycznych, między innymi z biegu po rekord świata na 200 metrów Michaela Johnsona na igrzyskach olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Oczywiście kibice zapamiętali także komentarze Włodzimierza Szaranowicza z biegów po złote medale i rekordy świata Usaina Bolta na IO w Pekinie i MŚ w Berlinie. 

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Porażka Juventusu w Lidze Mistrzów. "Nie można obwiniać tylko Cristiano Ronaldo"

Oficjalnie 42-letnią pracę w Telewizji Polskiej Włodzimierz Szaranowicz zakończył 21 marca bieżącego roku w dniu 70. urodzin. By podziękować świetnemu komentatorowi za jego pracę, zorganizowano specjalny benefis "Halo, Włodku". Relację z niego wyemitowano w poniedziałek wielkanocny na antenie TVP 1. 

W TVP Włodzimierz Szaranowicz rozpoczął karierę dziennikarską od prowadzenia "Gawędy Sportowe" w "Teleranku". Później zasłynął komentowaniem meczów ligi NBA. W XXI wieku kibice byli przyzwyczajeni, że na antenie Telewizji Polskiej najważniejsze konkursy skoków narciarskich i lekkoatletyki oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich komentował właśnie Włodzimierz Szaranowicz.

Czytaj także: Karolina Riemen-Żerebecka tłumaczy powody zakończenia kariery

Oglądaj na żywo Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL