Najnowsze Wyniki/Kalendarz
polskie specjalistki w sztafecie 4x400 m Getty Images / Na zdjęciu: polskie specjalistki w sztafecie 4x400 m

Kapitalny występ Polek! Sztafeta najlepsza w nieoficjalnych mistrzostwach świata

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kolejny sukces na koncie sztafety 4x400 m. Polki wygrały w Jokohamie nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet, uzyskując najlepszy w tym roku czas w Europie.

Polki w składzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic uzyskały wynik 3.27,49 i wpadły na metę jako pierwsze. Podopieczne trenera Aleksandra Matusińskiego dorzuciły kolejne złoto do kolekcji, przed rokiem zostały mistrzyniami Europy. Przy okazji wypełniły minimum na MŚ w Doha.

Za plecami naszych reprezentantek przybiegły Amerykanki i Włoszki (strata odpowiednio 0,16 s i 0,25 s). Poza podium tak uznane nacje jak Jamajki, Brytyjki i Francuzki. 

Wszystkie Polki zaprezentowały się ze znakomitej strony, zwłaszcza Wyciszkiewicz, która dzień wcześniej uzyskała świetny międzyczas na swojej zmianie sztafety mieszanej i pomogła ustanowić rekord Europy (CZYTAJ WIĘCEJ)

Medalu nie udało się wywalczyć za to wspomnianej sztafecie mieszanej. W finale nie udało się powtórzyć rezultatu z półfinału, ale głównie dlatego, że harmonogram zawodów wymagał zmian w składzie (zupełnie nowy zespół - Przemysław Waściński, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Saganiak, Patryk Dobek). Biało-Czerwoni zajęli piąte miejsce, wygrali Amerykanie. 

Przeciętnie spisali się Polacy. Męska sztafeta (Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Tymoteusz Zimny i Karol Zalewski) była dopiero siódma w finale B.

ZOBACZ: Łzy i rozpacz Ewy Swobody

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Kiedy słuchałem Włodzimierza Szaranowicza, miałem łzy w oczach

Czy Polki stać na medal MŚ w Doha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL