Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / One Sport / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie

Stadion Śląski zyskał sponsora tytularnego

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Polska Grupa Górnicza została sponsorem tytularnym Stadionu Śląskiego. Współpraca da stabilizację finansową i pozwoli spokojnie planować kolejne wielkie imprezy.

We wrześniu miną dwa lata od otwarcia Stadionu Śląskiego po modernizacji. Prace trwały aż osiem lat i momentami wydawało się, że będą przeciągać się w nieskończoność. Na szczęście udało się oddać obiekt do użytku i szybko znowu stał się jednym z najważniejszych w Polsce.

Memoriał Janusza Kusocińskiego. Kamila Lićwinko wraca na skocznię. Zmierzy się ze znakomitą Rosjanką >>

Stadion w końcu doczekał się sponsora tytularnego. Została nim Polska Grupa Górnicza, a od teraz jego oficjalna nazwa to PGG Stadion Śląski.

- Wiele wydarzeń czeka nas na stadionie, ale już z marką PGG Stadion Śląski. Staramy się o Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w 2024 r., wiele innych imprez - dużo wydarzeń muzycznych, kulturalnych. Przed stadionem naprawdę świetlana przyszłość - mówił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski (za gornictwo.wnp.pl).

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka zadowolony z mistrzostwa Piasta. "Ja jestem chłopak ze śląska!"

Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów finansowych, ale padła obietnica, że niebawem dowiemy się, ile PGG zapłaci za pojawienie się w nazwie. Przyznano jedynie, że dzięki współpracy obiekt czeka stabilizacja finansowa.

Wystartowała sprzedaż biletów na SEC w Chorzowie >>

Na Stadionie Śląskim odbywają się imprezy sportowe i kulturalne. W najbliższych miesiącach fani sportu wezmą udział m.in. w 65. Memoriale Janusza Kusocińskiego i Memoriale Kamili Skolimowskiej. Na miłośników muzyki czeka z kolei koncert Rammstein.

Czy byłeś na Stadionie Śląskim po modernizacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • marolstar Zgłoś
  cała Polska utrzymuje górników a teraz widać zaczęło im się powodzić skoro jeszcze bawią się w sponsoring....... kpina. Jestem ciekawy co na to pracownicy zakładów energetycznych
  Czytaj całość
  którzy muszą pracować na utrzymanie górnictwa i wszelkie ich dodatki. Może oni teraz powinni się upomnieć o tyś zł podwyżki albo i dwa tysiące.
  • yes Zgłoś
   Kiedyś wystarczyła pełna nazwa, na przykład Stadion Śląski. Teraz jest po kilka (nie tylko oficjalnych) "otoczek" w celach sportowych, handlowych, finansowych, bożych, politycznych...

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL