Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Konrad Bukowiecki Getty Images / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Rzym: Wielka forma Konrada Bukowieckiego. Kapitalny wynik podczas Diamentowej Ligi

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Konrad Bukowiecki zadziwia. Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie polski kulomiot uzyskał 21,97 m. To rekord imprezy i jego najlepszy wynik na stadionie, który dał mu prowadzenie na europejskich listach.

Polak wygrał w doborowej stawce, pokonał m.in. wicemistrza olimpijskiego Joe Kovacsa, mocnego Brazylijczyka Darlana Romaniego i mistrza Europy, Michała Haratyka. Wynik 21,97 m jest lepszym o 30 cm od poprzedniego rekordu mityngu.

Forma kulomiota idzie w górę w zaskakującym tempie. 30 maja uzyskał w St. Polten 21,70 m, co było jego najlepszym wynikiem w karierze na otwartym stadionie. Konrad Bukowiecki pchał w hali na odległość 22,00 m (w marcu 2018 roku). 

Wielki pojedynek podczas Memoriału Szewińskiej

Polak wyrósł na kandydata do medalu mistrzostw świata - nie dość, że wygrał swój pierwszy mityng Diamentowej Ligi, to jeszcze wskoczył na trzecie miejsce na listach światowych. Najdalej pchał Ryan Crouser (22,74 m), ale już drugi Tom Walsh jest w zasięgu Bukowieckiego (22,06 m). Na czwarte miejsce spadł dotychczas najlepszy Europejczyk, Filip Mihaljević (21,84 m).

Nieźle spisał się też Haratyk, który z wynikiem 21,26 m zajął piąte miejsce. Rezultat jest jednak poniżej możliwości mistrza Europy - niedawno przekroczył 21,70 m. 

Paweł Fajdek. Rówieśnik wolnej Polski.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Świetna wiosna Michała Pazdana. Wrócił do formy i czeka na mecze reprezentacji

Czy Konrada Bukowieckiego stać na medal MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL