Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Marek Biczyk / Na zdjęciu: Marcelina Witek

Pech prześladuje Marcelinę Witek. Lekkoatletka przeszła zabieg i w tym sezonie już nie wystąpi

Michał Fabian
Michał Fabian
Przed rokiem Marcelina Witek zmagała się z urazem barku. Teraz oszczepniczka doznała podczas treningu kontuzji stawu kolanowego, która zmusiła ją do przedwczesnego zakończenia sezonu.

"Niestety w tym roku nie powalczę na stadionach lekkoatletycznych, ponieważ podczas treningu doznałam urazu, który wyeliminował mnie z sezonu 2019. Jest to dla mnie nowa sytuacja, z którą muszę się zmierzyć" - poinformowała we wtorek na Facebooku Marcelina Witek.

Polska oszczepniczka doznała urazu stawu kolanowego. 24-latka poinformowała, że przeszła już zabieg i rozpoczęła rehabilitację. "Jestem częścią #witekteam, który nigdy się nie poddaje" - napisała.

Pochodząca ze Słupska lekkoatletka w ostatnim czasie może mówić o dużym pechu. Poprzedni sezon rozpoczęła doskonale, bijąc w Białogardzie rekord życiowy (66,53 m; to wynik o 58 cm gorszy od rekordu Polski Marii Andrejczyk). Później jednak doznała urazu barku, który uniemożliwiał jej oddawanie dalekich rzutów (mimo to zdobyła mistrzostwo Polski).

O Witek zrobiło się głośno przed mistrzostwami Europy w Berlinie. Pomimo iż posiadała minimum, nie znalazła się w kadrze na tę imprezę (więcej TUTAJ>>). Po powrocie do zdrowia i formy celem numer 1 dla oszczepniczki będą igrzyska olimpijskie w Tokio.

Zobacz także: Marcelina Witek zabrała głos. "Nie dałabym rady wystartować w Berlinie"

ZOBACZ WIDEO Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom? "Sportowiec złapany na dopingu to oszust"

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    Może powinna zająć się czymš bezpieczniejszym? Studiowała na AWF w Gdańsku, czy skończyła?bark, kolano - co może być następne?

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL