Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Wojciechowski podczas konkursu skoku o tyczce w 1 Memoriale Ireny Szewińskiej Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski podczas konkursu skoku o tyczce w 1. Memoriale Ireny Szewińskiej

Memoriał Ireny Szewińskiej: Paweł Wojciechowski wygrał konkurs tyczkarzy. Atakował 6,01 m

Michał Fabian
Michał Fabian
Halowy mistrz Europy Paweł Wojciechowski okazał się najlepszy w konkursie, który zorganizowano na Wyspie Młyńskiej w samym centrum Bydgoszczy. Pozostałe konkurencje Memoriału Ireny Szewińskiej odbędą się w środę na stadionie Zawiszy.

Rywalizacja tyczkarzy była pierwszym akcentem zawodów ku czci wybitnej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej (zmarła 29 czerwca 2018 r., w wieku 72 lat).

Zwycięzcą został Paweł Wojciechowski, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,81 m. Następnie halowy mistrz Europy z Glasgow atakował 6,01 m, czyli absolutny rekord Polski (należący od 2017 r. do Piotra Liska - 6,00 m). Żadna z trzech prób nie okazała się jednak udana.

- Z 5,81 m jestem bardzo zadowolony. Sześć metrów poczeka - skomentował konkurs tyczkarz bydgoskiego Zawiszy.

ZOBACZ WIDEO Piotr Zieliński wbił szpileczkę dziennikarzom. "Chcieliście, żebyśmy grali lepiej. Mamy jeszcze dużo do zaoferowania"


Drugie miejsce zajął Augusto Dutra z Brazylii, zaś trzeci był Piotr Lisek (obaj 5,71 m). - Konkurs był świetny, przyszło bardzo wielu kibiców, którzy świetnie dopingowali. Wygrał lepszy, cieszę się, że pierwszy był Paweł, a nie któryś z zawodników z zagranicy - podsumował Lisek.

Zobacz także: Pech prześladuje Marcelinę Witek. Lekkoatletka przeszła zabieg i w tym sezonie już nie wystąpi

Kolejne konkurencje 1. Memoriału Ireny Szewińskiej odbędą się w środę na stadionie Zawiszy (początek mityngu o godz. 17).

Kilka konkurencji jest niezwykle mocno obsadzonych - na 800 metrów rywalizować ze sobą będą najlepsi polscy biegacze Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, na 400 metrów pobiegną Aniołki Matusińskiego z Justyną Święty-Ersetic na czele, a na 100 metrów zobaczymy Ewę Swobodę. W rzucie młotem wystąpią Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, zaś w pchnięciu kulą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

Zobacz także: Wielkie gwiazdy wystąpią w 1. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL