Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał biegu na 110 metrów przez płotki podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie Twitter / twitter.com/iaaforg/ / Finał biegu na 110 metrów przez płotki podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie

Diamentowa Liga w Rabacie: dramatyczny finał. Zwycięzca przewrócił się przed metą

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Siergiej Szubienkow dosłownie wleciał na metę finału biegu na 110 metrów przez płotki. Rosjanin miał kolizję, przewrócił się, ale mimo to wygrał bieg podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie.

To najbardziej bolesne zwycięstwo, jakie w swojej karierze odniósł Siergiej Szubienkow. Przez większość finału biegu na 110 metrów przez płotki prowadził Omar McLeod. Rosjanin, który występuje pod flagą autoryzowanych lekkoatletów neutralnych, szybko jednak zmniejszał dystans i w samej końcówce wyprzedził Jamajczyka.

McLeod wyraźnie potknął się na ostatnim płotku, nie utrzymał równowagi i wpadł w nogi Szubienkowa. Cała sytuacja miała jednak miejsce na ostatnich metrach, dlatego Rosjanin dosłownie wleciał jako zwycięzca na metę. Z kolei McLeod ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu. Podium uzupełnili Brytyjczyk Andy Pozzi i Brazylijczyk Gabriel Constantino.

Zobacz dramatyczny finał biegu na 110 metrów przez płotki:

Czytaj teżKarolina Kołeczek pokonała mistrzynię olimpijską. Polka najlepsza w Europie

Co ciekawe, Szubienkowi zmierzono czas 13.12. Mimo upadku, to jego najlepszy czas w tym sezonie i rekord mityngu. Rosjanin wygrał też poprzedni mityng Diamentowej Ligi w Rzymie, z kolei McLeod był najlepszy w Szanghaju.

28-latek jest mistrzem i wicemistrzem świata, a także dwukrotnym mistrzem i wicemistrzem Europy. W swojej koronnej konkurencji może pochwalić się rekordem 12.92.

Czytaj teżAnita Włodarczyk: Nie czuję presji. Drugie miejsce mnie nie przeraża

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL