WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk na Memoriale Janusza Kusocińskiego

Ostrawa: zaskakująca absencja Anity Włodarczyk. Znamy powód

Dawid Borek
Dawid Borek
Anita Włodarczyk w czwartek nie wystartowała w konkursie młociarek podczas mityngu w Ostrawie. Wiemy już, skąd wynikała jej absencja w zawodach.

Czterokrotna mistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni olimpijska w środę była gwiazdą mityngu w Ostrawie. Wzięła udział w konferencji prasowej (z Mariją Łasickiene), w trakcie której zapowiadała między innymi, że jej celem jest poprawienie rekordu świata. 

Tymczasem w czwartek Anita Włodarczyk nie wzięła udziału w rywalizacji młociarek. Jej absencja była bardzo zastanawiająca i niepokojąca. Jeszcze w środę nic nie wskazywało bowiem, by reprezentantki Polski zabrakło na starcie.

Okazuje się, że przyczyną wycofania się ze zmagań były kłopoty zdrowotne specjalizującej się w rzucie młotem lekkoatletki. Na przeszkodzie w starcie w czwartkowym konkursie stanął uraz pleców. 

Pod nieobecność Anity Włodarczyk honoru Biało-Czerwonych broniły inne czołowe młociarki świata. Joanna Fiodorow zajęła czwarte miejsce (73,16 m), Malwina Kopron  była piąta (71,37 m) - więcej TUTAJ.

Zobacz takżeWielki powrót po kontuzji! Mutaz Essa Barshim znów wystąpi w Sopocie


ZOBACZ WIDEO Wojowniczka z Polski. Dorota Banaszczyk spłaciła długi i walczy o igrzyska [cała rozmowa]

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL