Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Włodzimierz Szaranowicz Newspix / FOT.TEDI / Na zdjęciu: Włodzimierz Szaranowicz

Szczere wzruszenie na wizji. Szaranowicz wspomina bieg Ireny Szewińskiej

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kanał TVP Sport przypomniał fragment programu, podczas którego Włodzimierz Szaranowicz mówił o karierze Ireny Szewińskiej. W pewnym momencie głos komentatora załamał się...

"Szczere wzruszenie Włodzimierza Szaranowicza, który rok temu wspominał Irenę Szewińską, pokazuje jak wielką stratą było jej odejście..." - czytamy na koncie na Twitterze TVP Sport.

Na zmieszczonym filmie (więcej TUTAJ) Szaranowicz opowiada o największym biegu Szewińskiej, który - jego zdaniem - miał miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 r. W wyścigu na 400 m Polka wywalczyła wówczas złoty medal.

- Montreal, dlatego, że gdyby dzisiaj żegnać Irenę, ten ból wypełnić jakoś po jej stracie i odejściu, to ta transmisja i te słowa Bohdana Tomaszewskiego zawierają prawie wszystko. "Ostatnia prosta. Już tylko Irena. Już tylko po medale, po rekordy świata - dla nas, dla Polski". To zawierało wszystko..." - mówił wyraźnie wzruszony dziennikarz.


Trzykrotna mistrzyni olimpijska (Tokio 1964, Meksyk 1968 i Montreal 1976) zmarła 29 czerwca 2018 r. po długiej walce z chorobą nowotworową. Miała 72 lata.

ZOBACZ: Organizatorzy igrzysk w Tokio pamiętają o Irenie Szewińskiej. "Mówiła, że to jej ostatnia misja" >>


ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Nie jestem najlepszy, po prostu robię swoje

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL