Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Will Claye

Kapitalne wyniki w rzucie dyskiem i trójskoku. Will Clay i Daniel Stahl mają miejsce w historii

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Amerykanin Will Claye zbliżył się do rekordu świata w trójskoku. Szwed Daniel Stahl awansował na czwarte miejsce w historii rzutu dyskiem. Oto bilans weekendowych występów gwiazd lekkoatletyki.

Dwukrotny wicemistrz olimpijski w trójskoku uzyskał w Long Beach 18,14 m (trzeci wynik w historii) i poprawił swój rekord życiowy o 24 cm. Do rekordu świata Jonathana Edwardsa z 1995 roku brakło tylko 15 cm. Will Claye jest dopiero szóstym zawodnikiem, który przekroczył barierę 18 m. To także najlepsze osiągnięcie od 2015 roku i rezultatu Christiana Taylora (18,21 m).

Swoją niesamowitą passę kontynuuje nowy król rzutu dyskiem. Szwed Daniel Stahl uzyskał 71,86 m w Bottnaryd. 27-latek wskoczył na czwarte miejsce w historii, lepszymi rekordami życiowymi mogą pochwalić się Juergen Schult, Virgiljus Alekna i Gerd Kanter. Do najlepszego rzutu w historii brakuje nieco ponad dwa metry (74,08 m). 

Świetne wyniki Martyny Kotwiły

Dla porównania rekord życiowy Piotr Małachowski z 2013 roku wynosi 71,84 m, co daje mu szóste miejsce w rankingu wszech czasów.

Afera z udziałem gwiazdy LA

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne


Czy Daniel Stahl może pobić rekord świata w rzucie dyskiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  "Will Claye jest dopiero szóstym zawodnikiem, który przekroczył barierę 18 m" - jest aż szóstym. Wynik 18 metrów jest nadal wybitnym i zaskakującym.
  • Królowa Śniegu Zgłoś
   Stahl jest absolutnie fenomenalny. Jak nic się nie stanie to będzie i mistrzem świata i mistrzem olimpijskim. W ostatnich dwóch latach poziom poszybował w dysku niesamowicie. Tym bardziej
   Czytaj całość
   można żałować, że w Rio przegrał Piotr Małachowski, bo tam miał chyba największą życiową szanse na złoto IO. Teraz musi walczyć o te 68-69 metrów, żeby mierzyć się w boju o brąz, a może i srebro z resztą świata.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL