Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech NowickiNewspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki

Kapitalny występ Wojciecha Nowickiego. Najlepszy wynik na świecie w tym roku

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Wojciech Nowicki zwyciężył konkurs rzutu młotem podczas mityngu w Poznaniu. Medalista olimpijski uzyskał 81,74 m i jest to najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Rywalizacja Wojciecha Nowickiego z Pawłem Fajdkiem była jedną z najciekawszych podczas wtorkowego mityngu lekkoatletycznego w Poznaniu. Nowicki potwierdził bardzo wysoką dyspozycję, trzykrotnie posyłając młot poza granicę 80 metrów. W najlepszej próbie uzyskał 81,74 m, co jest najlepszym wynikiem na światowych listach w 2019 roku i drugim najlepszym rezultatem w karierze młociarza. Do rekordu życiowego zabrakło mu 11 cm. Na drugim miejscu znalazł się Fajdek (79,37 m).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Joanna Fiodorow, która triumfowała z wynikiem 74,46 m. To jej trzeci najlepszy rezultat w karierze. O niespełna trzy metry gorszy wynik zanotowała Malwina Kopron (71,55 m).

Powodów do radości kibicom zgromadzonym w Poznaniu dostarczyli także inni reprezentanci Polski. Paweł Wojciechowski z wynikiem 5,76 m triumfował w konkursie skoku o tyczce, a trzeci był Robert Sobera (5,21). Michał Haratyk nie miał sobie równych w rywalizacji kulomiotów, uzyskując w najlepszej próbie 21,26 m. O ponad metr pokonał drugiego Leonardo Fabbriego z Włoch.

ZOBACZ WIDEO Niezwykle skromny człowiek. Wojciech Nowicki: Sodówka nie uderzyła mi do głowy [cała rozmowa]

Adrianna Szóstak z wynikiem 6,23 m zwyciężyła konkurs skoku w dal, ustanawiając zarazem swój nowy rekord życiowy. Wśród mężczyzn najlepszy był Mateusz Jopek - 7,41. Na dystansie 400 metrów jako pierwszy linię mety przekroczył Rafał Omelko (46,92 s). Mniej szczęścia miała za to Anna Sabat, która na dwa razy dłuższym dystansie zajęła piąte miejsce i po raz kolejny nie uzyskała minimum na tegoroczne mistrzostwa świata.

Czytaj także: Będą medalowe żniwa. Polacy jadą na Uniwersjadę

Czytaj także: Caster Semenya grozi IAAF: zrezygnuję ze startów w MŚ

Czy jesteś zaskoczony/a tak dobrą formą Wojciecha Nowickiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL