Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ewa Swoboda PAP/EPA / Erik Simander / Na zdjęciu: Ewa Swoboda

Ewa Swoboda tłumaczy się ze słów, które wywołały zamieszanie. "Nie ma decyzji w sprawie MŚ"

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Ewa Swoboda deklaracją, że nie wystąpi na mistrzostwach świata w Dausze wywołała niemałe zamieszanie. Polka odniosła się do tych słów i zapewnia, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Ewa Swoboda znajduje się ostatnio w dobrej formie. W piątek wywalczyła złoty medal w biegu na 100 metrów podczas lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostw Europy (do lat 23) (zobacz wideo). W mix zonie poinformowała, że nie planuje wystartować na mistrzostwach świata w Dausze.

- Potrzebuję wakacji po długim sezonie. Kolejny rok, z igrzyskami, jest ważniejszy. Tam moim celem będzie medal - powiedziała Swoboda (więcej TUTAJ).

Jej deklaracja wywołała spore zamieszanie. Niespełna 22-letnia lekkoatletka odniosła się do swoich słów. - Śmieszy mnie robienie sztucznej sensacji z tego, że nie startuję na MŚ. Nie ma podjętej decyzji w tej sprawie - zapewniła Polka w rozmowie z PAP.

Nie oznacza to jednak, że Ewa Swoboda zdecyduje się na starty w Dausze. Wciąż nie jest przekonana, że występ na mistrzostwach świata ma sens i waha się jaką decyzję podjąć. - Po prostu uważam, że bieganie tylko w eliminacjach byłoby dużą stratą czasu z uwagi na termin tych mistrzostw. To też powodowałoby, że straciłabym starty w hali w 2020 roku, a ja uwielbiam biegać pod dachem - dodała.

Po udanych występach Polka stawia sobie kolejne cele. Jej najnowszym jest przebicie bariery 11 sekund w biegu na sto metrów. Chce jak najlepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie marzy jej się finał i medal. - Żeby myśleć o medalu, trzeba biegać 10,80 - a to obecnie nie mieści mi się jeszcze w głowie - stwierdziła.

Mistrzostwa świata w Dausze odbędą się w dniach 28 września - 6 października.

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik wreszcie biega. "Potrzebowałam mocnej głowy"

Czy Ewa Swoboda powinna wystąpić na MŚ w Dausze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Wschodni Płomien Zgłoś
  Mowi ze ja to smieszy! To ona jest smieszna raz mowi ze nie startuje po chwili ze ostatecznej decyzji nie podjeła. Dorosnij wkoncu
  • rekord Zgłoś
   Chociaż wynik 11,15 na razie nie daje szans medalowych wśród najlepszych seniorek świata, to warto spróbować startu na MŚ, chociażby po to, żeby się dowiedzieć, którą aktualnie
   Czytaj całość
   się jest wśród seniorek na świecie. Zejście poniżej 11 sek. powinno "mieścić się w głowie" i być celem samym w sobie. Niefortunne wypowiedzi można zawsze zracjonalizować jako sondażowe "bąki" puszczane w stronę dziennikarzy, którzy jak hieny, wyłapują każde nieczytelne sformułowanie, potem robią tytuł, obliczony na ilość odsłon, bo tak im każe "ich Pan" Można zrozumieć filozofię utrzymywania się na pierwszym miejscu i obawę przed byciem 4-tą czy 5-tą na MŚ, bo finał MŚ jest realny i tego chyba nikt nie kwestionuje. Taka próba, to kolejny etap i innej drogi do bycia najlepszą na świecie chyba nie ma. Najpierw jednak trzeba mierzyć się z najlepszymi na świecie. Jeżeli jest się najlepszą w kraju, jedną z najlepszych w Europie i nie ma kontuzji, to kibice LA mogą nie zrozumieć braku startu w MŚ. Odpoczywać każdy musi. To dla wszystkich zrozumiałe, nadto wiek ma swoje prawa ;-) ale bycie na szczycie, to również wyrzeczenia ... a jakość tego co robimy w życiu, to pochodna czasu, który poświęcamy danej sprawie
   • Guliwer zg Zgłoś
    Nosz kur.a trzy komenty w tym jeden od geniusza ,a drugi od kogoś wkłada całą energię w to żeby komuś spier... dobre samopoczucie
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL