Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia Kaczmarek Getty Images / Andy Astfalck / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek

Fantastyczny finisz Natalii Kaczmarek. Złoto polskiej sztafety w młodzieżowych ME

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sztafeta 4x400 m kobiet ze złotem podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Kapitalnie na ostatnich metrach spisała się indywidualna mistrzyni na 400 m Natalia Kaczmarek.

Polka ruszyła na ostatnie okrążenie jako druga. Po zawirowaniach w strefie zmian strata wynosiła blisko pół prostej, a prowadząca Brytyjka nie słabła. Ostatnie 200 m było jednak katorgą dla liderki, a Kaczmarek rozpoczęła popis. Jak w biegu indywidualnym (ZOBACZ) nadrobiła straty na ostatniej prostej i zapewniła Polkom złoto.

CZYTAJ: Historyczny sukces podczas Uniwersjady

Pozostałym Biało-Czerwonym trzeba oddać, że nie zawiodły. Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl, Natalia Widawska dały z siebie wszystko, były wprawdzie 1,5-2 sekundy wolniejsze od Natalii Kaczmarek, ale utrzymywały drugą lokatę. 

Dla reprezentacji Polski to szósty złoty medal podczas imprezy w szwedzkim Gavle, a 11. ogółem. 

W ostatnim dniu zmagań złoto na 800 m wywalczył Mateusz Borkowski. Sztafeta 4 x 100 m, dzięki finiszowi mistrzyni Europy Ewy Swobody, wpadła na metę trzecia. Bardzo zadowolony ze swojego występu był skoczek wzwyż Norbert Kobielski. 2,23 m wystarczyło do brązu. Na trzecim stopniu podium stanął też dyskobol Oskar Stachnik (60,01 m) i poszedł w ślady Piotra Małachowskiego, który w 2005 roku był młodzieżowym wicemistrzem Europy. 

Mały niedosyt po biegu sztafety 4 x 400 m. Polacy zajęli ostatecznie czwarte miejsce (po dyskwalifikacji Włochów), ale można było spodziewać się nieco lepszego rezultatu, zwłaszcza że lider Tymoteusz Zimny pojawiał się już w składzie sztafety seniorów. 

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL