Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anita Włodarczyk Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk

Oficjalnie: Anita Włodarczyk nie wystąpi na MŚ w Dosze!

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Anita Włodarczyk nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata w Dosze - przekazał nam trener rekordzistki świata w rzucie młotem, Krzysztof Kaliszewski. W poniedziałek zawodniczka przeszła zabieg artroskopii kolana.

Anita Włodarczyk w ostatnich tygodniach narzekała na problemy z kolanem. Okazało się, że niezbędny jest zabieg, który miał odpowiedzieć na pytanie, czy Polka wystartuje w tegorocznych mistrzostwach świata w Dosze.

Jak przekazał nam trener rekordzistki świata w rzucie młotem Krzysztof Kaliszewski, podczas operacji wyszły na jaw inne problemy i Włodarczyk nie wystartuje w najważniejszej imprezie sezonu.

Fantastyczny finisz Natalii Kaczmarek na MME. Zobacz!

 - Niestety, w trakcie operacji wyszły na jaw nowe problemy i musieliśmy zrezygnować z przygotowań oraz występu na mistrzostwach świata. Okres rehabilitacji po zabiegu to trzy miesiące, więc jest to nierealne - powiedział szkoleniowiec.

Kaliszewski uważa jednak, że bardzo dobrze, że do operacji doszło właśnie teraz. - Szczęście w nieszczęściu że wyszło to teraz, ponieważ w innym wypadku mógłby być problem z przygotowaniem się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Zabieg okazał się bardzo potrzebny.

ZOBACZ WIDEO Niezwykle skromny człowiek. Wojciech Nowicki: Sodówka nie uderzyła mi do głowy [cała rozmowa]

Jak brak możliwości występu na MŚ przyjęła sama zawodniczka?

- Anita jest realistą i zdawała sobie sprawę z ryzyka i tego, że może nie wystąpić w Dosze. Tym bardziej, że problemy dotyczą kolana lewej nogi, czyli tzw. obrotowej podczas rzutu. Nie ma jednak mowy o załamaniu - podsumował Kaliszewski.

Mateusz Borkowski ze złotym medalem MME. Czytaj więcej--->>>

W Dosze Włodarczyk miała walczyć o piąty tytuł mistrzyni świata.

Komentarze (6):

 • Staszek Ciborowski Zgłoś
  Anitka szkoda wspolczuje Ci z za wody
  • piotr279 Zgłoś
   ja myślę, że będzie więcej takich absencji na MS, i sporo na nich niespodzianek, a wszystko związane jest z bardzo późnym terminem mistrzostw, co ogólnie zaburza przygotowania - nie
   Czytaj całość
   tyle do nich samych, ale do igrzysk, które są za rok. Podejrzewam, że gdyby MS były normalnie na początku sierpnia, to Anita by na nich wystartowała, a zabiegł odbył się zaraz po nich. A tak to bez sensu czekać te ponad dwa miesiące i cały plan przygotowań do igrzysk może wziąć w łeb.
   • Katarzyna Siódmiak Zgłoś
    Przegląd Sportowy wiedział wcześniej niż ona. Nawet zdementowała te doniesienia.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL