Najnowsze Wyniki/Kalendarz
HMŚ zostały odwołaneGetty Images / HMŚ zostały odwołane

ME do lat 20: kapitalny finisz i złoto Zofii Dudek

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Zofia Dudek najlepsza w biegu na 3000 m podczas mistrzostw Europy do lat 20. Polacy zakończyli zmagania z sześcioma medalami.

17-latka zawdzięcza sukces znakomitemu finiszowi. Na ostatnią prostą wbiegła druga, za zdecydowaną faworytką Portugalką Marianą Machado. Powoli zbliżała się do liderki, w końcu minęła ją i wbiegła na metę jako pierwsza. Wcześniej mądrze rozegrała bieg, stopniowo przesuwała się do przodu na decydującym kółku.

ZOBACZ: Haratyk najlepszy w Szczytnie

Poza tym, Polacy zdobyli pięć innych medali i zajęli 12. miejsce w klasyfikacji medalowej. 

Dudek to jedyna złota medalistka. Srebro w pchnięciu kulą zgarnął Wojciech Marok, sprinter Antoni Plichta był drugi na 100 m, a wielka nadzieja polskiej lekkiej atletyki Pia Skrzyszowska zajęła drugą lokatę na 100 m przez płotki. W chodzie na 20 km brąz zdobył Łukasz Niedziałek, na najniższym stopniu podium stanęła też sztafeta 4x400 m (Aleksandra Formella, Paulina Zielińska, Sara Neumann, Aleksandra Wsołek).

ZOBACZ: Kolejny sukces Piotra Liska

ZOBACZ WIDEO Życie z bólem. Joanna Jóźwik: Pomyślałam, że jak przestanie, to będę niezniszczalna

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  Może czegoś nie zrozumiałem, jednak na stronie PZLA Henryk Olszewski (Prezes PZLA) napisał: "Dziękując pragnę przypomnieć wszystkich medalistów wspominanych zawodów" - chodzi o
  Czytaj całość
  mistrzostwa Europy do lat 23 i 20, które w minionych dniach odbywały się w Gävle oraz Borås. Składa gratulacje medalistkom ze sztafety 4 x 400 metrów:Aleksandra FormellaSara NeumannAleksandra WsołekSusane Lachele.Przyznam, że w wykazie wyjeżdżających jest/była wśród kobiet pod pozycją 26.: "Paulina Zielińska sztafeta 4 x 400 metrów MKS Agros Chełm"Odnoszę się do zapisu w artykule: "na najniższym stopniu podium stanęła też sztafeta 4x400 m (Aleksandra Formella, Paulina Zielińska, Sara Neumann, Aleksandra Wsołek)".

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL