Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna Święty-ErseticGetty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. "Szach i mat!". Znakomity bieg Justyny Święty-Ersetic

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Justyna Święty-Ersetic nie dała żadnych szans rywalkom i pewnie wygrała bieg na 400 m podczas lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy 2019 w Bydgoszczy.

"Na nią zawsze możemy liczyć! Justyna Święty-Ersetic najlepsza podczas drużynowych ME w Bydgoszczy!" - czytamy na koncie na Twitterze TVP Sport, gdzie zamieszczono wideo z biegu na 400 m, który w wielkim stylu wygrała reprezentantka Polski.

- Wierzymy, że to będzie nasz bieg. Nasze 400 metrów. Nasza królowa jednego okrążenia - zapowiadał rywalizację biegaczek komentator TVP Sport, Przemysław Babiarz. - No i co tu można powiedzieć: szach i mat! (...) Jak ona wyszła z przewagą kilku metrów na ostatnią prostą, to tylko spoglądaliśmy na zegarek - wtórował mu, po wyścigu, Sebastian Chmara.

ZOBACZ: DME Bydgoszcz 2019: dzień dobrej roboty. Polacy za Niemcami >>

ZOBACZ: Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Ewa Swoboda: Jesteśmy w wysokiej formie. Możemy zdobyć złoto >>

Święty-Ersetic wygrała z czasem 51.24 sek. Druga na mecie - ze stratą 0,61 sekundy - była Szwajcarka Lea Sprunger. Trzecie miejsce wywalczyła Włoszka Maria Benedicta Chigbolu (52,19 sek).

Zobacz zwycięski bieg w wykonaniu Polki:

DME w Bydgoszczy. "Szach i mat!". Znakomity bieg Justyny Święty-Ersetic

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL