WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski: Jesteśmy straszną potęgą. Zdominowaliśmy rywalizację w Europie

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
- Od paru lat jesteśmy straszną potęgą. Nie tylko w Europie, ale i na świecie. Udowodniliśmy to kolejny raz - mówi Marcin Lewandowski. Polscy lekkoatleci zdobyli w Bydgoszczy drużynowe mistrzostwo Europy.

Biało-Czerwoni pokonali Niemców o 27,5 punktu. To większa przewaga, niż naszych zachodnich sąsiadów nad szóstymi Hiszpanami. Polacy byli pewni sukcesu już przed ostatnią konkurencją. Sztafeta panów swoim trzecim miejscem postawiła pieczątkę na zwycięstwie.

Mamy tę moc! Polscy władcy Europy -->

- Wygrywając z taką przewagą pokazaliśmy, że zdominowaliśmy rywalizację w Europie. To dla nas wyjątkowa chwila. Lekkoatletyka jest sportem indywidualnym, a raz w roku zdarzają się takie zawody, jak te w Bydgoszczy, kiedy jesteśmy drużyną. Chwila jest szczególna, bo takiego trofeum w Polskim Związku Lekkiej Atletyki jeszcze nie ma - podkreśla Lewandowski, który na DME był kapitanem naszej kadry.

Szczecinian wygrał bieg na 1500 metrów przy ogłuszającej wrzawie kibiców. - Okazuje się, że można robić świetne zawody na polskiej ziemi. To, co zrobili kibice, było czymś niesamowitym. Myślę, że te słowa potwierdzi każdy z nas, sportowców. Oby jak najwięcej takich wydarzeń w naszym kraju. Jak widać: możemy! - mówi.

Maria Andrejczyk wraca do formy -->

Zawody w Bydgoszczy były przygrywką do tego, co czeka nas za sześć tygodni podczas mistrzostw świata. Tam Lewandowski także jedzie walczyć o podium. - Trenuję po to, żeby zdobywać medale - podkreśla nasz biegacz. - Nie raz się o nie ocierałem, są na wyciągnięcie ręki. Wierzę, że niebawem przyjdzie chwila, w której sięgnę po kolejne. Taki jest mój cel.

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Nie jestem najlepszy, po prostu robię swoje

Czy Marcin Lewandowski zdobędzie w Katarze medal mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL