WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Paweł Skraba / Adam Kszczot

Adam Kszczot: Pokazuję pazurki. Owoce niedługo będą moje

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
- Niesamowite, kiedy Polska w Europie znów rozdaje karty. Mam tak wspaniałych kolegów w drużynie, że serce rośnie - mówi Adam Kszczot, który wygrał bieg na 800 metrów podczas drużynowych mistrzostwach Europy w Bydgoszczy.

Sceny były znakomite. Kilkudziesięciu Biało-Czerwonych wskoczyło na podium, a kiedy kapitan kadry Marcin Lewandowski dostał puchar, na ramionach do góry podnieśli go Kszczot i Damian Czykier. Później Polacy zrobili jeszcze radosną rundę honorową, bo powód do świętowania był zacny - pierwszy raz w historii wygraliśmy DME.

Plawgo: To Wunderteam na miarę naszych czasów -->

Nasi zwycięstwami zakończyli dziesięć z czterdziestu konkurencji. Komplet punktów zgarnął też Kszczot, choć rywale postawili mu twarde warunki. Polak na początku prowadził bieg, ale na 250 metrów przed metą dał się zaskoczyć przeciwnikom. - Powinienem być wówczas wysunięty pół ciała do drugiego toru i to zabiegłoby takiemu przebiegowi zdarzeń. Ostatnie 150 metrów miałem jednak bardzo mocne. Mogę śmiało powiedzieć, że biegłem 0,8-1 sekund szybciej od rywali, a to różnica klas - wyjaśnia.

Nasz zawodnik zaznacza, ze przy takiej formie, jak w niedzielę, pokonałby przeciwników także w innych konfiguracjach taktycznych. - Cieszę się, że rozgrywka wyglądała akurat tak, bo brakowało mi mocniejszego pobiegania z przodu. Świetnie, że miałem okazję wystąpić w takim sprawdzianie przed polską publicznością, która świetnie dokładała się zarówno do występu mojego, jak i wszystkich kolegów z kadry. Taki doping niesie - mówi Kszczot.

Maria Andrejczyk wraca do formy -->

I zapowiada: - Jestem ciągle zmęczony po zgrupowaniu w Szwajcarii, ale owoce niedługo będą moje. Cieszę się, że trening oddaje i powoli pokazuję pazurki. Poza tym niesamowite jest, kiedy Polska w Europie znów rozdaje karty. Mam tak wspaniałych kolegów w drużynie, że serce rośnie.

Autor na Twitterze:

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"

Czy Adam Kszczot zdobędzie medal na MŚ w Katarze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL