Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Małachowski WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Piotr Małachowski

Mistrzowski pojedynek na Stadionie Śląskim

 Redakcja
Redakcja
Kolejne gwiazdy światowego formatu potwierdziły swój udział w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Śląskim pojawią się także bohaterowie drużynowych mistrzostw Europy. Dziesiąta edycja mityngu odbędzie się 14 września.

Organizująca mityng Fundacja Kamili Skolimowskiej przyzwyczaiła kibiców, że na starcie zawodów poświęconych pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej pojawiają się najlepsi lekkoatleci. Medalistów największych imprez nie zabraknie także w tym sezonie.

Już wcześniej swój udział potwierdzili mistrzowie świata: nowozelandzki kulomiot Tomas Walsh, który będzie rywalizował z polskimi czempionami Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim, oraz skoczkini wzwyż Maria Lasitskene, która powalczy o zwycięstwo z będącą w coraz lepszej formie Kamilą Lićwinko.

Mistrzowie Europy na Memoriale Zygmunta Szelesta -->
Kolejnymi gwiazdami, które potwierdziły swój udział w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej, są giganci rzutu dyskiem: dwukrotny wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski, którego rywalami będą aktualny mistrz świata i Europy Litwin Andrius Gudzius oraz mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Niemiec Christoph Harting. Trenowany obecnie przez niegdysiejszego mistrza Gerda Kantera Małachowski przeżywa ostatnio drugą sportową młodość i po raz pierwszy na polskiej ziemi będzie chciał pokonać dyskoboli, którzy obecnie są w posiadaniu trzech najważniejszych tytułów.

ZOBACZ WIDEO: Podsumowanie tygodnia. Legia Warszawa i dziwne praktyki. Co z formą reprezentantów?


Niemniej ciekawie będzie na bieżni, na której zaprezentują się m.in. Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Aktualni mistrzowie Europy w biegach na 800 m i 1500 m wystartują na Stadionie Śląskim na nietypowym dystansie 1000 metrów. Celem będzie m.in. rekord Polski - ten od trzech lat wynosi 2:14.30 i należy do Lewandowskiego. Polskim biegaczom szyki będzie chciał pokrzyżować Amerykanin Clayton Murphy, medalista olimpijski z Rio de Janeiro.

Szybkością po raz kolejny będzie chciał za to zaimponować legendarny jamajski sprinter, rekordzista w liczbie biegów na 100 metrów poniżej 10-ciu sekund Asafa Powell.

W Chorzowie nie zabraknie oczywiście polskich gwiazd minionego weekendu. W LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej wystartują bohaterowie drużynowych mistrzostw Europy. Na bieżni zobaczymy Justynę Święty-Ersetic z pozostałymi Aniołkami Matusińskiego, przez płotki pobiegnie Karolina Kołeczek, Ewa Swoboda ponownie zaprezentuje się w sprincie na 100 metrów, a Sofia Ennaoui  obiegnie na swoim koronnym dystansie 1500 metrów. Atrakcji nie zabraknie także w konkurencjach technicznych.

Marek Plawgo: Wunderteam na miarę naszych czasów -->
Oprócz wymienionych już gwiazd pchnięcia kulą, skoku wzwyż i rzutu dyskiem do Chorzowa przybędą najlepsi specjaliści w rzucie młotem: Joanna Fiodorow, Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Na skoczni o tyczce nie może zabraknąć rekordzisty Polski Piotra Liska, który w tym roku wyśrubował swój najlepszy wynik do poziomu 6.02, natomiast w rzucie oszczepem wystąpią Maria Andrejczyk i Marcin Krukowski.

Dla większości polskich lekkoatletów start w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej będzie ostatnim występem i generalnym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się dwa tygodnie później mistrzostwami świata w Katarze.
LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 14 września na Stadionie Śląskim. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. Początek mityngu o godzinie 16:00.

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Kolejne gwiazdy światowego formatu potwierdziły swój udział" - po DME zwiększyła się znacząco liczba gwiazd w rozumieniu SF.Jest to kilkudziesięciu polskich zawodników płci obojga
  Czytaj całość
  + wyróżniający się z innych drużyn...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL