Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Krukowski Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Marcin Krukowski

Diamentowa Liga: Marcin Krukowski w ścisłej czołówce oszczepników, słabszy dzień Sofii Ennaoui

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Piąta lokata podczas mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham zapewniła Marcinowi Krukowskiemu miejsce w finałowych zawodach oszczepników. O swoim występie na jedną milę najchętniej zapomniałaby Sofia Ennaoui.

Polak od początku sezonu utrzymuje wysoką formę, regularnie rzuca ponad 80 metrów (tegoroczny rekord Polski 85,63 m). W Birmingham nie zbliżył się do swojego najlepszego osiągnięcia, ale w trudnych warunkach, przy kręcącym wietrze, uzyskał przyzwoity wynik 81,02 m i zajął piąte miejsce. Dzięki temu wystąpi w zawodach w Zurychu (29 sierpnia), wieńczących cały cykl. Niespodziewanie wygrał Chao-Tsun Cheng z Tajwanu (87,75 m). 

ZOBACZ: Bukowiecki z rekordem stadionu

Dopiero 13. miejsce w biegu na jedną milę zajęła Sofia Ennaoui. Polka straciła prawie 25 sekund do rewelacyjnej Niemki Konstanze Klosterhalfen i przybiegła na metę jako ostatnia. 

Ciekawe wydarzenie podczas konkursu skoku w dal. Na podium znalazły się... dwie wieloboistki. Numerem jeden okazała się Belgijka Nafissatou Thiam, która osiągnęła bardzo dobry wynik 6,86 m. Trzecia lokata dla Brytyjki Katariny Johnson-Thompson.

ZOBACZ: Powrót polskiej medalistki

ZOBACZ WIDEO 2. Bundesliga: Hamburger SV zaczyna pochód do elity. Po wygranej z Bochum jest liderem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Marcin Krukowski pobije jeszcze w tym roku rekord życiowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL