Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / ri_pl / Margarita Plawunowa

Lekkoatletyka. Zmarła nagle podczas treningu. Nie żyje Margarita Plawunowa

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Rosyjska biegaczka Margarita Plawunowa doznała zatrzymania akcji serca podczas treningu. Utalentowana sportsmenka miała 25 lat.

Rosyjski sport okrył się żałobą po nagłej śmierci 25-letniej Margarity Plawunowej. Uczestniczka mistrzostw kraju została znaleziona na poboczu drogi w obwodzie tambowskim (w zachodniej części Rosji).

Według relacji świadków Plawunowa, będąc na wakacjach u rodziny, trenowała przed kolejnymi zawodami. Do tragedii doszło w poniedziałek (19 sierpnia). W trakcie treningu biegaczka zasłabła. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę, ale sportsmenki nie udało się uratować.

"Sekcja zwłok ujawniła ostrą niewydolność serca u lekkoatletki" - dowiedział się portal kp.ru. Rodzina i znajomi Plawunowej twierdzą, że przyczyną śmierci mogły być duże obciążenia treningowe.
Zawodniczka pochodząca z Kotowska specjalizowała się w biegach sprinterskich i płotkach. Była wielokrotną mistrzynią regionu, uczestniczką mistrzostw Rosji. "Margarita była po prostu dobrym sportowcem, który systematycznie dążył do celu" - pisze portal sport-express.ru.

ZOBACZ WIDEO Sandro Kulenović wygwizdywany przez kibiców Legii. "Powstała już teoria spiskowa, dlaczego gra"

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL