Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Christian ColemanGetty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Christian Coleman

Problemy Christiana Colemana. Następcy Usaina Bolta grozi dyskwalifikacja

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po zakończeniu kariery przez Usaina Bolta to właśnie Christian Coleman miał być gwiazdą biegów sprinterskich. Amerykanin ma jednak problemy związane z dopingiem i grozić mu może dyskwalifikacja.

Problemy Christiana Colemana związane są z unikaniem kontroli antydopingowej. Inspektorzy USADA chcieli przebadać sprintera na obecność w jego organizmie narkotyków. Trzykrotnie przyjeżdżali w miejsce, w którym Amerykanin miał przebywać, ale nigdy go tam nie zastali. Zgodnie z regulaminem, każdy taki przypadek unikania kontroli traktowany jest jako wynik pozytywny.

Jak podaje ESPN, przez to Colemanowi grozi dwuletnia dyskwalifikacja. Jeśli taka kara zostałaby nałożona na rekordzistę świata w biegu na 60 metrów, to nie mógłby on wystartować na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tam jest jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu.

W ostatnich latach lista sukcesów Colemana była długa. Jest wicemistrzem świata z 2017 roku. Po zakończeniu kariery przez Usaina Bolta to właśnie on miał być gwiazdą sprintu i wieloletnim hegemonem w biegu na 100 metrów. Jego karierę mogą jednak przerwać problemy z dopingiem.

Coleman nie wystąpił w ostatnim mitingu Diamentowej Ligi w Birmingham. Jako powód podał "komplikacje po treningu". 23-latek zmaga się teraz z wyjaśnieniem swych nieobecności w miejscu, w którym powinien przebywać, co uniemożliwiło przeprowadzenie badań.

Zobacz także:
Polscy lekkoatleci walczą o mistrzostwa świata. Nie wszyscy wiedzą jak
Lekkoatletyka. Lekarze straszyli Pawła Wojciechowskiego zakończeniem kariery

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Nie jestem najlepszy, po prostu robię swoje

Czy Christian Coleman powinien zostać zdyskwalifikowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Przemo Florczak Zgłoś
  W sondzie wyszło, że 84% chce dyskwalifikacji. Ludzie, gdzie wy żyjecie ? Tam 90% z czołowych biegaczy koksuje w mniejszym lub większym stopniu. Koksowali w NRD, ZSRR i obecnie Rosji, USA,
  Czytaj całość
  Jamajce. Wielu wpadło jako kozły ofiarne, a inni byli sprytniejsi. Był przykład z koszykarzami NBA podczas igrzysk 1992. Odmówili udziału, jeśli mieliby być badani. Wiadomo, że fachowcy zawsze mówili, że niemożliwe jest wytrzymać tak długi sezon jaki jest w NBA bez wspomagania. Tak samo nie da się biegać bez wspomagania poniżej 9,90 czy poniżej 19,80s. Florence Griffith Joyner w 1988 ustanawiała niebotyczne rekordy niepobite do dziś na 100m 10,49 i 200m 21,34 oraz wiele miała najlepszych wyników w historii 100m 10,54, 10,61, 10,62 oraz 200m 21,56. Wiadomo, że na 100% koksowała i szybko wycofała się ze sportu. A Ben Johnson z Kanady przyznał się, ze brał i zabrali mu rekordy 9,83 z 1987 i 9,79 z 1988 oraz złote medale i wręczyli Carlowi Lewisowi, który też na 100% brał. Bądźmy poważni. Jamajka święciła triumfy w sprintach przez ostatnie 10 lat, a wielu ich biegaczy wpadło za koks jak Y. Blake, N.Carter, A.Powell czy także ich biegaczki. I jak traktować poważnie wyniki Yohana Blake z 100m 9,69 i 9,75 czy z 200m 19,26 i 19,44 skoro wiadomo, że się wspomagał. Jednym wymazują wyniki i zabierają medale, a innym nie. A mówiło się tylko o Gatlinie z Usa, bo miał długą dyskwalifikację, bo 2 razy wpadł. Tyson Gay z USA, który ma kosmiczne wyniki 9,69 i 9,71 też wpadł ostatecznie w 2013, a miał wyborną formę między 2007, a 2013 rokiem. W 2008 miał pecha, że będąc w rewelacyjnej formie, bo na mistrzostwach USA miażdżył nie mógł z powodu kontuzji wystąpić na igrzyskach. Jak wiadomo Bolt w finale igrzysk 2008 zwolnił wyraźnie widząc, że ma dużą przewagę nad resztą i podniósł ręce, a uzyskał 9,69, ale ścigając się z T.Gayem musiałby biec na max do końca jak w 2009 więc wynik mógł być wtedy też zbliżony do tego z 2009 jaki uzyskał 9,58.
  • Allez Zgłoś
   Jak zawsze - sonda wymiata."Czy Christian C. powinien zostać zdyskwalifikowany?"Jasne, sprawiedliwosc w rece ludzi pracy!Po co procedury, wystarczy glosowanie!
   • Robertus Kolakowski Zgłoś
    To mi przypomina sytuacje z Kenterisem i Thanou.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL