Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Witold Bańka, minister sportu i turystyki

"Bierzemy się wszyscy do roboty". Witold Bańka apeluje do dorosłych Polaków

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka, zamieścił w mediach społecznościowych film z treningu biegowego. - Nie ma lepszego przykładu dla najmłodszych - mówi.

"Wciąż zbyt mało dorosłych Polaków jest aktywnych fizycznie, a nie ma lepszego przykładu dla młodych, niż rodzic uprawiający sport! To na co się decydujesz: NW, bieganie, rower, pływanie, fitness, a może inna propozycja?" - napisał Witold Bańka na Twitterze, gdzie opublikował nagranie z treningu.

Minister sportu w trakcie biegu zaapelował do Polaków. "Wciąż wypadamy słabo na tle pozostałych krajów europejskich, jeśli chodzi o aktywność fizyczną osób dorosłych. Bierzemy się wszyscy do roboty!" - zagrzewał Bańka do działania.

ZOBACZ: W Szczecinie powstanie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Ministerstwo dofinansuje projekt >>

ZOBACZ: Witold Bańka: Przekonałem Europę tym, co zrobiliśmy w Polsce. W krótkim czasie wiele udało się zmienić >>

Hasztag, który dodał były lekkoatleta "#AktywnaPolska" jest bardzo wymowny. Pełniąc funkcję ministra (od grudnia 2017 r.) Bańka przyczynił się do uruchomienia rządowego programu "Klub" (wspierającego finansowo zajęcia sportowe w klubach z dziećmi i młodzieżą do 18 roku życia) oraz reaktywacji programu "Szkolny Klub Sportowy".

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Fabian Drzyzga pokazał efektowny "bilet" na igrzyska. Nie bał się o wynik w trudnym momencie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL