Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rekordowy bieg Ewy Swobody podczas mityngu w Berlinie Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Rekordowy bieg Ewy Swobody podczas mityngu w Berlinie

ISTAF w Berlinie. Ewa Swoboda z rekordem. Zobacz niesamowity bieg Polki (wideo)

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W świetnej formie na niecały miesiąc przed MŚ w lekkoatletyce jest Ewa Swoboda. Polska sprinterka pobiła swój życiowy rekord podczas mityngu ISTAF w Berlinie. Zobacz ten bieg.

Polka kapitalnie wyszła z bloków i utrzymała swoje tempo do końca wyścigu na 100 metrów. Ewa Swoboda na mecie uzyskała czas 11.07 i nieznacznie wyprzedziła swoje rywalki (więcej o biegu TUTAJ).

22-latka pobiła swoje najlepsze osiągnięcie o 0.05 sek. z 2016 roku. To jednocześnie rekord Polski wśród zawodniczek do lat 23. i drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Szybciej pobiegła tylko Ewa Kasprzyk, która na mistrzostwach Polski w 1986 r. uzyskała czas 10.93.

Zobacz rekordowy bieg Ewy Swobody:

Na nagraniu widać również reakcję polskiej biegaczki, która nie mogła uwierzyć w osiągnięty wynik. Swoboda schowała twarz w dłoniach i była wyraźnie wzruszona.

Kolejny rekord Polka będzie mogła pobić podczas najbliższych wydarzeń - 14 września odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Z kolei mistrzostwa świata w katarskiej Dosze rozpoczną się 27 września.

Czytaj teżEmocjonujące pojedynki na Memoriale Skolimowskiej. Przyjeżdża Allyson Felix

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik wreszcie biega. "Potrzebowałam mocnej głowy"

Czy Ewa Swoboda pobije rekord Polski w biegu na 100 metrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL