Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Konrad BukowieckiNewspix / MAREK DEMBSKI / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Diamentowa Liga. Konrad Bukowiecki na fali wznoszącej. Znakomity wynik w doborowej stawce

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Konrad Bukowiecki ciągle w znakomitej dyspozycji. W finale Diamentowej Ligi w Brukseli kulomiot uzyskał drugi wynik w tym sezonie i zajął czwarte miejsce w konkursie z udziałem najlepszych zawodników świata.

Pod koniec sierpnia Konrad Bukowiecki przebudził się po kilku nieco słabszych tygodniach. "Odpalił" 21,83 m podczas mistrzostw Polski w Radomiu, pokonał faworyzowanego Michała Haratyka i tłumaczył, że wszystko idzie zgodnie z planem. - Po młodzieżowych mistrzostwach Europy i Uniwersjadzie, na które przygotowywałem wysoką formę, tata dał mi parę dni wolnego. Nie robiłem kompletnie nic i to dało mi kopa. Znowu poczułem głód treningu, pchania i startowania (ZOBACZ WIĘCEJ)

W Brukseli 22-latek potwierdził, że forma idzie w górę. Zmobilizował się w szóstej kolejce, pchnął kulę na odległość 21,91 m. To jego trzeci wynik w karierze, a drugi na stadionie (rekord w hali 22,00, na powietrzu 21,97 m). Poziom konkursu był jednak niebotyczny i Polak zajął czwarte miejsce, będąc przy okazji najlepszym Europejczykiem w stawce. 

ZOBACZ: MŚ bez polskich rekordzistów?

Wygrał mistrz świata Nowozelandczyk Tomas Walsh (22,30 m). O skali trudności świadczą rezultaty drugiego Brazylijczyka Darlana Romaniego (22.15 m) i Amerykanina Ryana Crousera (22,08 m).

Do swojego tegorocznego rekordu życiowego (22,32 m) nie zbliżył się Michał Haratyk. Mistrz Europy zajął szóste miejsce z wynikiem 20,95 m. 

6 września ciąg dalszy finałowych zawodów. Wystąpią m.in. dyskobol Piotr Małachowski i rekordzista Polski na 1500 m Marcin Lewandowski.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Marta Walczykiewicz: Kajakarstwo to sport dla twardzieli

Czy Konrad Bukowiecki zdobędzie medal MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  „Po MME i Uniwersjadzie, na które przygotowywałem wysoką formę, tata dał mi parę dni wolnego. Nie robiłem kompletnie nic i to dało mi kopa. Znowu poczułem głód treningu, pchania i
  Czytaj całość
  startowania.” Jakże NIEBEZPIECZNA WYPOWIEDŹ, którą tak często słyszymy z ust np. naszych skoczków narciarskich. LAICY gotowi pomyśleć, że KOMPLETNE NICNIEROBIEBNIE to najprostsza droga do wyników albo, że sportowcy są WIECZNIE PRZETRENOWANI skoro potrzebują kilku dni kompletnej laby, aby zyskać świeżość i chęć do treningów i startów... To nie tak. BEZ PRACY NIE MA KOŁACZY.
  • yes Zgłoś
   Ważne są Mistrzostwa Świata. Zobaczymy ja wypadnie w Doha?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL