Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Konrad BukowieckiGetty Images / Na zdjęciu: Konrad Bukowiecki

Europa - USA: świetny Paweł Fajdek, Konrad Bukowiecki znów blisko "życiówki"

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Dobre występy Polaków podczas lekkoatletycznego meczu Europa - USA w Mińsku. Konkurs młociarzy zdecydowanie wygrał Paweł Fajdek, a kulomiot Konrad Bukowiecki był blisko znakomitego rekordu życiowego.

Od kilku lat jesteśmy przyzwyczajeni, że Polacy dominują w rzucie młotem, szczególnie pod względem najlepszych wyników w sezonie. Paweł Fajdek dołożył kolejny bardzo dobry rezultat do tegorocznych osiągnięć - wygrał w Mińsku, uzyskując czwarty wynik w tym roku (80,71 m). Drugi był lider światowych list Wojciech Nowicki (76,83 m).

ZOBACZ: Lićwinko znowu w światowej czołówce

Do Biało-Czerwonych należy dziesięć najlepszych rezultatów tego sezonu. Prowadzi Nowicki z rzutem na 81,74 m.

Wysoką formę potwierdził Konrad Bukowiecki (ZOBACZ). Kulomiot zakończył konkurs z wynikiem 21,92 m, będącym czwartym w jego dotychczasowej karierze (na stadionie Polak nie uzyskał jeszcze 22 m). Świetny rezultat dał Bukowieckiemu drugie miejsce. Poza zasięgiem był Amerykanin Darrel Hill (22,35 m). 

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne


W Mińsku na starcie stanęli też czterystumetrowcy. Iga Baumgart-Witan była trzecia (51,52 s), Justyna Święty-Ersetic szósta (52,35 s). Karol Zalewski wpadł na metę piąty (46,57 s). 

Polacy zapewnili reprezentacji Europy 36 punktów. W ogólnym rozrachunku Stary Kontynent prowadzi 331:304 z USA. Ciąg dalszy rywalizacji we wtorek 10 września.

Czy Konrad Bukowiecki pokona barierę 22 m w tym sezonie letnim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

  • yes Zgłoś
    W pchnięciu kulą startował też Bob Bertemes z Luksemburga (uzyskał 20,21m).Zalewski wyprzedził zawodnika USA, który w tym roku miał już 44,29
    • Katon el Gordo Zgłoś
      "...Dobre występy Polaków podczas lekkoatletycznego meczu Europa - USA w Mińsku..." - to duża przesada w ocenie. Występ Justyny Święty i Karola Zalewskiego raczej niepokojąco słaby.
      Czytaj całość
      Pozostaje wierzyć, że trenerzy mają wszystko pod kontrolą przed Doha.
      • yes Zgłoś
        Mecz Europa-USA, a jest o kilku osobach z Polski.Wiem, wiem - jak się nie ma co się lubi... itd.

        Komentarze (3)

        ×
        PRZEJDŹ NA WP.PL