Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Moment przepychanki na bieżni pomiędzy Michałem Rozmysem i Adamem Kszczotem Materiały prasowe / TVP / Moment przepychanki na bieżni pomiędzy Michałem Rozmysem i Adamem Kszczotem

Ostre starcie. Adam Kszczot: Kolega nie potrafi biegać

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
- Kolega nie potrafi biegać. Wpakował mi się prosto w nogi, ledwo uratowałem się przed upadkiem. Musi zmądrzeć, drugi raz odwala taki numer - mówi Adam Kszczot. Mistrz Europy na Lotto Memoriale Kamili Skolimowskiej miał kolizję z Michałem Rozmysem.

Sytuacja wyglądała niebezpiecznie. Rozmys zbiegł z trzeciego toru do wewnętrznej i chciał objąć prowadzenie, blokując rozpędzającego się Kszczota. Wicemistrz świata dostał od rywala łokciem, stracił rytm biegu, po czym odepchnął młodszego kolegę, który się zachwiał i lewą stopą wypadł z trasy.

Sofia Ennaoui nie wystartuje w mistrzostwach świata -->

- To była spora kolizja. Trudna sytuacja i duży problem. Po takim zdarzeniu nie da się dowieźć finiszu. Kolega nie potrafi biegać. Wpakował mi się prosto w nogi, ledwo uratowałem się przed upadkiem. Musi zmądrzeć, drugi raz odwala taki numer - mówi Kszczot. Doświadczony biegacz zszedł do strefy wywiadów z krwawiącym kolanem.

Sam Rozmys mówi o wypadku spokojniej. - Tak, doszło do jakiejś kolizji. Adam wbiegł na mnie od tyłu i wydarzyło się, co się wydarzyło. Potem gestykulował, miał pretensje. Przeprosiłem go. Uważam, że nie stało się nic poważnego - mówi.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #1: Marta Walczykiewicz. Zostać legendą


A na uwagi Kszczota o to, że "taki numer odwala drugi raz", odpowiada: - Faktycznie, rok temu w Chorzowie też miał do mnie pretensje, że zabiegam mu drogę. Nie działo się to jednak dwieście metrów przed metą, poza tym ja tego nie widziałem. Te zarzuty są więc chyba trochę na wyrost - wyjaśnia.

Konrad Bukowiecki: Muszę być jak wściekły byk -->

Starcie przeciwników wykorzystał Marcin Lewandowski. 32-latek wygrał bieg na 1000 metrów z czasem 2:21.01. Kszczot był drugi (2:21.42), a Rozmys trzeci (2:21.72).

Kamil Kołsut z Katowic

Autor na Twitterze:

Komentarze (14):

 • Cheers Zgłoś
  Według mnie winę ponosi ten kto zmienia tor. Rozmys powinien mieć pewność, że biegnie wystarczająco szybko, aby wbiec przed Kszczota i nie spowodować kolizji. Tylko, że to się tak
  Czytaj całość
  łatwo mówi, jak się siedzi przed telewizorem.
  • Godfather-Darth Vader Zgłoś
   Kszczotowi przez cały czas odbija sodówa.
   • Katon el Gordo Zgłoś
    Zdania internautów podzielone. OK - każdy kibic może mieć swoją interpretację. Ale sędziowie powinni zająć stanowisko. W ujęciu telewizyjnym "od przodu" wyraźnie widać jak
    Czytaj całość
    Rozmys wybiega lewą nogą na trawę. A więc panowie sędziowie powinna być dyskwalifikacja: albo dla Rozmysa za skrócenie dystansu albo dla Kszczota za faul na Rozmysie. Sędziowie jak zwykle "głowa w piach". Łatwiej pouczać zawodników: "koszulka w spodenki" albo jak noga ma być w bloku oparta (przydałoby się żeby znali aktualne przepisy).
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL