Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na środkowym planie zdjęcia: Anna Sabat PAP/EPA / SRDJAN SUK / Na środkowym planie zdjęcia: Anna Sabat

Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha. Anna Sabat z awansem do półfinału na 800 metrów

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Anna Sabat zakwalifikowała się do półfinału biegu na 800 metrów podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce 2019. Co prawda w swoim biegu eliminacyjnym Polka była dopiero piąta, ale uzyskała na tyle dobry czas, by awansować dalej.

Łącznie w piątkowych kwalifikacjach kobiet na 800 metrów rozegrano sześc biegów eliminacyjnych. Z każdego bezpośredni awans do półfinału wywalczyła najlepsza trójka. Stawkę półfinalistek uzupełniło 6 zawodniczek z najlepszymi czasami wśród przegranych. 

I właśnie w tej szóstce była Anna Sabat. Polka wystartowała w drugim biegu eliminacyjnym. Do finiszowej kreski walczyła o trzecią lokatę. Ostatecznie zabrakło jej nieco sił i finiszowała piąta. Czas 2:02.43, jaki uzyskała nasza reprezentantka, był jednak dobry i pozwolił jej pewnie awansować do półfinału z grona szczęśliwych przegranych. 

Czytaj także: Joanna Fiodorow z pewnym awansem do finału rzutu młotem na MŚ

Łącznie Anna Sabat miała 15. czas. Z najlepszym rezultatem do półfinału awansowała Winnie Nanyondo z Ugandy (2:00.36). Do 3 biegów półfinałowych, które rozpoczną się w sobotę 28 września o 18:15 czasu polskiego, zakwalifikowały się łącznie 24 biegaczki.

Mistrzostwa świata w lekkoatletce 2019 rozpoczęły się w piątek, 27 września, w Katarze. Zawody potrwają do niedzieli, 6 października. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa w tej dyscyplinie sportu odbywają się w tak późnym terminie. Wynika to z bardzo wysokich temperatur powietrza panujących w Katarze.

Czytaj także: nieudany start Alicji Konieczek w eliminacjach na 3000 metrów z przeszkodami

ZOBACZ WIDEO: Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha. Joanna Fiodorow: Na stadionie da się poczuć podmuchy

Czy Anna Sabat zakwalifikuje się do finału biegu na 800 metrów na MŚ 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL