Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Damian Czykier (z lewej) i Mikdat Sevler (z prawej) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Damian Czykier (z lewej) i Mikdat Sevler (z prawej)

Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha. Damian Czykier przegrał z chorobą. Polak nie stawił się na starcie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kilkadziesiąt godzin temu Damian Czykier trafił na badania do szpitala. Problemy jelitowe okazały się na tyle poważne, że najlepszy Polak na 110 m przez płotki nie wystartował w lekkoatletycznych mistrzostwach świata 2019.

Polak miał realne szanse na półfinał MŚ w Doha. W swojej serii mógł się pochwalić piątym wynikiem z tego sezonu, a awans do kolejnej rundy gwarantowało miejsce w pierwszej czwórce. 

Damian Czykier, półfinalista olimpijski z Rio de Janeiro, nie sprawdził się na tle czołówki. Jego blok startowy pozostał pusty, nieobecność wiąże się z problemami zdrowotnymi biegacza (CZYTAJ). Do półfinału wystarczyło 13,43 s, czyli rezultat jak najbardziej w zasięgu Polaka. 

ZOBACZ: Słaby występ Andrejczyk w rzucie oszczepem

Świetne wrażenie w eliminacjach zrobił Amerykanin Daniel Roberts. Mistrz USA ruszył jak z katapulty, ale pogubił się na ostatnich płotkach i niemal na czworaka wpadł na metę. Kilkadziesiąt minut później musiał przełknąć gorycz porażki. Pomimo zwycięstwa w biegu, nie powalczy o medale. Na dystansie potrącił jeden z płotków rywala, utrudnił zadanie rywalowi i został zdyskwalifikowany. 

ZOBACZ WIDEO MŚ 2019 Doha: Ewa Swoboda zszokowana zachowaniem rywalki. "Pierwszy raz w życiu coś takiego widziałam!"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL